Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (26. 1. 2022)

26. 1. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme GUI pro použití API pro strojové učení a počítačové vidění, vystavíme torrent soubory přes WebDAV, FUSE nebo HTTP, budeme měřit ostrost obrazu pomocí MTF a seznámíme se s nástrojem pro připojení k WireGuardu.

Memespector-GUI

Memespector-GUI je grafické uživatelské rozhraní pro použití známých API strojového učení a počítačového vidění, jako Cloud Vision API, Microsoft Azure Cognitive Services nebo Clarifai Computer Vision. Pomocí těchto API lze ve fotografiích rozpoznávat například obličeje, známky násilí či rasismu, ale i další prvky. Konkrétní podporovaná specifika obrázků jsou pro každé API odlišná.

github.com/jason-chao/memespector-gui, 0.2.5

distribyted

distribyted je torrent klient, který umožňuje vystavovat soubory uživatelům nebo externím aplikacím třemi způsoby. Podporuje WebDAV, kdy lze k torrent souborům přistupovat přes tento protokol. WebDAV varianta je určena pro případy, kdy klient běží na vzdáleném stroji nebo v dockeru. Podporovány jsou také další dva způsoby, a to FUSE (Filesystem in Userspace) a HTTP.

github.com/distribyted/distribyted, 0.9.2

MTF mapper

MTF mapper je nástroj pro extrakci tmavých obdélníkových objektů z obrázku a měření míry ostrosti obrazu pomocí MTF (Modulation Transfer Function) na okrajích těchto objektů. Pomocí speciální testovací tabulky umožňuje změřit bod největšího zaostření vzhledem k referenčnímu bodu. Slouží také pro vizualizaci a porovnání MTF/SFR křivek mezi obrázky nebo odlišnými okraji v daném obrázku.

sourceforge.net/projects/mtfmapper/, 0.7.37

Wire GUI

Wire GUI je grafické uživatelské rozhraní pro WireGuard, umožňující se připojit nebo odpojit k/od wireguardovým tunelům. Vypisuje všechny uložené tunely, zobrazuje datum posledního připojení ke konkrétnímu tunelu a poskytuje údaj o aktuálně využívaném tunelu.

Cloud23

github.com/Devsfy/wiregui, 1.8.1

Blbinka

Často omílaná fráze gaming experience dostává nový rozměr.