Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (19. 1. 2022)

19. 1. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme nápovědu pro tvůrce videí, napíšeme si pár ručních poznámek, naplánujeme si úkoly a ozrcadlíme si zařízení od Applu.

QPrompt

Čtecí zařízení pro tvůrce videa. Velká spousta lidí se v dnešní době snaží nahrávat videa. Pokud chcete vytvářet videa na profesionální úrovni, potřebujete si mluvený text dopředu připravit a zároveň během natáčení koukat přímo do kameru. Tento otevřený program umožňuje vytvořit textovou nápovědu a tu potom poslat na tablet, telefon nebo profesionální čtecí zařízení.

qprompt.app, 1.0.0

Rnote

Jednoduchá aplikace pro tvorbu poznámek napsaná Rustu a GTK4. Je primárně určena pro ruční zápis poznámek, kreslení náčrtů vytváření dokumentů. Všechna tvorba je ukládána jako vektorová grafika, takže je možné se k ní později vrátit a upravovat ji. Samozřejmostí je také možnost exportu do různých formátů.

github.com/flxzt/rnote, 0.2.5

Planner

Moderní praktická aplikace pro správu úkolů. Umožňuje na jednom místě sledovat všechny cíle, úkoly a projekty. Práce s ním je velice jednoduchá, stačí přidat úkol a ten pak následně rozpracovat do projektů a událostí. Veškerá práce je samozřejmě sdílená v cloudu, ale tato aplikace umožňuje i práci offline s tím, že všechno bude synchronizováno hned po připojení k internetu.

useplanner.com, 2.7

UxPlay

Otevřené multiplatformní řešení pro zrcadlení zařízení od firmy Apple. Jedná se o server pro AirPlay2 Mirror běžící na Linuxu, macOS a BSD pod licencí GPLv3. Umí přehrávat jak video z AirPlay Mirror tak pouze zvuk z AirPlay Audio. Umí zrcadlit jak moderní přístroje s nakousnutým jablkem tak i starší modely jako například iPad 2 nebo iPhone 4S.

skoleni

github.com/FDH2/UxPlay, 1.45

Blbinka

Život je otázkou priorit. Jen pro některé priority nemají nadřízení ani soudy pochopení.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.