Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (9. 3. 2022)

9. 3. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme databázového klienta, budeme spouštět skripty v Pythonu, přehrajeme video z YouTube na chytré televizi a nakonec vytvoříme zreprodukovatelný experiment.

sqlui-native

sqlui-native je klient pro přístup k databázovým systémům MySQL, Microsoft SQL Server, PostgreSQL, SQLite, Cassandra, MongoDB nebo Redis. Umožňuje uložit připojení k databázovým serverům, psát a spouštět dotazy, procházet result sety, importovat a exportovat uložená připojení, otevřít více relací nebo přistupovat k často používaným SQL příkazům.

github.com/synle/sqlui-native, 1.20.7

Codey

Codey je jednoduchý editor pro psaní a spouštění skriptů v jazyce Python. K dispozici je konzole a možnost změny režimu UI (tmavé, světlé). Editor lze spustit na Linuxu, macOS i Windows.

github.com/Liamohara/Codey

ytcast

ytcast je nástroj pro castování videí z YouTube na chytrou televizi z prostředí příkazové řádky. Nahrazuje tlačítko pro přehrání na TV, které se zobrazuje na přehrávači v prohlížeči Google Chrome nebo v mobilní aplikaci YouTube. ytcast lze použít v kombinaci s dalšími nástroji, jako je ytfzf nebo ytsearch.

github.com/MarcoLucidi01/ytcast, 1.3.0

ReproZip

ReproZip umožňuje vytvořit reprodukovatelnou sekvenci činností (experiment) v příkazové řádce. Vytvoří balíček, který obsahuje binární soubory, datové soubory, závislosti a proměnné nutné ke spuštění příkazů v prostředí autora experimentu.

Cloud23

www.reprozip.org/, 1.1

Blbinka

Kdo nerad překvapení, může se na změnu už nyní psychicky připravit.

Autor článku