Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 3. 2022)

2. 3. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zkopírujeme text z obrázků, představíme si nástroj na práci s kontejnery, vyzkoušíme si emulátor IBM PC a řekneme si o offline slovníku.

TextSnatcher

Nástroj na kopírování textu z obrázků, PDF dokumentů, webových stránek nebo videí z Youtube. Jedná se o jednoduchou a snadno použitelnou OCR (Optical Character Recognition) aplikaci. Vybraný text stačí vybrat, zkopírovat a pak je možné s ním dále pracovat. Z jazyků ale zatím podporuje jen angličtinu, thajštinu, tamilštinu, japonštinu, hindštinu, arabštinu, ruštinu, francouzštinu, čínštinu a španělštinu.

TextSnatcher

textsnatcher.rf.gd, 1.0.1

Podman

Nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery bez nutnosti mít práva superuživatele. Nabízí ovládání přes příkazovou řádku, které je dobře známé každému, kdo někdy používal Docker. Používá knihovnu libpod, která poskytuje API pro správu kontejnerů, podů, kontejnerových obrazů a svazků.

podman.io, 4.0.1

86Box

Emulátor IBM PC, který se specializuje na běh starších operačních systémů, které jsou s touto platformou kompatibilní. Podporuje ale všechny systémy od roku 1981 až po ty nejnovější. Nabízí jednoduché rozhraní, emulaci široké škály hardwaru, možnost emulovat spoustu operačních systémů a spoustu možnosti pro nastavení. Donedávna běžel pouze na operačním systému Windows, nově přibyla i podpora Linuxu.

86box

86box.net, 3.2.1

Redictionary

Offline slovník pro Linux, který automaticky vyskočí po vybrání obsahu, který vypadá jako slovo. Různých slovníků je k dispozici spousta, ale offline slovník pro Linux s automatickým překladem slov je novinka. Podporuje zatím jen dva jazyky a to ty nejpoužívanější, angličtinu a čínštinu.

CS24_early

Redictionary

github.com/planetoryd/redictionary, 0.2.4

Blbinka

Zajímalo vás taky, jak by asi vypadal rozhovor se členem hackerské skupiny?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.