Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (17. 5. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si snadno sestříháme video, podíváme se na zajímavý prohlížeč multimédií, vyzkoušíme alternativní textový editor a povíme si o linuxové distribuci specializované na multimédia.
Filip Zatloukal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

VidCutter

Opravdu jednoduchý nástroj na práci s videem. Zvládne video sestříhat nebo spojit klipy dohromady, a to vše za pomoci jednoduchého rozhraní. Jeho největší nevýhodou je, že výsledek vaší práce můžete exportovat pouze do formátu MP4.

github.com/ozmartian/vidcutter, 3.2.0

mrViewer

Šikovný prohlížeč a přehrávač mediálních souborů s přídavnými funkcemi. Nedisponuje sice nejširší podporou formátů, ale zato dokáže u videí a obrázků měnit velikost, barvu, jas, zvukovou stopu a spoustu dalších vlastností. Jde to bez problémů, i když běží video nebo animovaný obrázek na pozadí, takže výsledek můžeme vidět v reálném čase.

mrviewer.sourceforge.net, 3.6.2

CudaText

Textový editor primárně určený pro programátory, ale jistě najde využití i u jiných uživatelů. Okno programu jde rozdělit na několik záložek, které se dají rozmístit jak horizontálně, tak vertikálně, takže je možné pracovat s několika textovými soubory naráz. Pokud jste programátor, jistě oceníte třeba barevné rozlišení syntaxí, jejich automatické doplnění a další funkce. Pro tento program je taky možné stáhnout celou řadu různých rozšíření.

www.uvviewsoft.com/cudatext, 1.8.3.0

Audiophile Linux

Linuxová distribuce původem z Irska založená na Arch Linuxu, která poskytuje minimalistické grafické rozhraní, které slouží hlavně k přehrávání multimédií. Distribuce v základní instalaci nabízí Fluxbox, podporu DSD a real-time jádro upravené pro lepší zvukový výkon.

tip docker

www.ap-linux.com, 4.0

Blbinka

Mezinárodní den koček je sice ještě daleko, ale pokud chcete přece jen svou kočku potěšit nějakým dárkem, tak tady je šest nejlepších vychytávek.