Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 7. 2014)

2. 7. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme aplikaci pro přepínání mezi monitory, naprogramujeme STM32 a LCP čipy, připojíme se k programu Password Manager Daemon prostřednictvím klienta a nakonec odešleme kus kódu na Pastebin, Slexy nebo třeba Daviey. Nebude chybět ani blbinka.

NtdIsp

Multiplatformní software s otevřeným zdrojovým kódem, který je navržen pro naprogramování nejen STM32 a LCP integrovaných čipů. Program používá nativní ISP protokol ((někdy označovaný jako ICSP (In-Circuit Serial Programming) nebo ICP (In-Circuit programming)) integrovaných zařízení k naprogramování. K dispozici jsou celkem tři různé front-endy. GTK+3 grafické rozhraní je jednoduchým základem. Knihovna založená na GObject slouží vývojářům. V poslední řadě pak nechybí klasické prostředí příkazové řádky.

ntdisp.entidi.com/, 0.5.1

QPwmc

Plně vybavený libpwmd klient, který poskytuje připojení k pwmd (Password Manager Daemon). Nástroj umožňuje upravit soubor programu Password Manager Daemon. Ve vlastnostech tohoto klienta nechybí možnost spravovat vzdálené počítače, měnit přístupové heslo datového souboru pomocí keyfile nebo pinentry, generovat gps klíče, stejně jako posílat příkaz protokolu do PMD. Aplikaci lze také jednoduše integrovat do jakéhokoli projektu díky tomu, že součástí je třída PwmdDialog.

benkibbey.wordpress.com/pwmd/qpwmc/, 0.2.4

Screenswitch

Nástroj pro přepínání mezi připojenými monitory. Program se po spuštění v terminálu pouze provede, nijak nekomunikuje s uživatelem. Po dokončení krátkého procesu se obraz přepne z jednoho monitoru na druhý. V případě, že budou všechny ostatní monitory zakázané, automaticky bude vybrán jeden z nich.

github.com/hobarrera/screenswitch, 1.0

Pastebinit

Na závěr je tu nástroj pro odesílání souborů na oblíbený server Pastebin, který slouží ke sdílení kousků kódu a umožňuje zvýraznění syntaxe pro velké množství programovacích jazyků. Výstupem je URL adresa, na které je soubor s kódem veřejně dostupný. V současné době není v podpoře zahrnuta jenom přímo služba Pastebin, ale i ostatní projekty: sprunge.us, pastie.org, paste.ubuntu.org.cn, fpaste.org, pb.daviey.com, slexy.org, paste.ubuntu.com, paste.kde.org, stikked.com, p.defau.lt, paste.debian.net, cxg.de, paste2.org, yourpaste.net.

skoleni

launchpad.net/pastebinit, 1.4–3

Blbinka

Ať už YouTube používáte pro sledování hudebních klipů, tutoriálů, televizních seriálů nebo z jakéhokoli jiného důvodu, alespoň některému z faktů v infografice dáte za pravdu.

Autor článku