Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 9. 2020)

2. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zazálohujeme soubory do Telegramu, představíme se sofistikovaný programovací nástroj, řekneme si o zálohovacím softwaru z Polska a vyzkoušíme editor skriptovacího jazyka Sieve.

TeleDrive

Nástroj, který umožňuje automaticky zálohovat jakýkoliv soubor jako zprávu na Telegramu. Tím vznikne neomezené úložiště. Jediným limitem je, že zálohované soubory musí mít méně než 2 GB. Pravidelně kontroluje složku určenou pro zálohování souborů a synchronizuje ji s uloženými vzkazy na Telegramu.

www.khushrajrathod.me/TeleDrive, 0.9.10

Nelson

Sada programovacích nástrojů poskytující výkonné výpočetní prostředí pro vědecké aplikace za použití moderních C/C++ knihoven. Má sofistikovanou datovou strukturu, interpret a pokročilý programovací jazyk. Snahou tvůrců je vyvinout otevřený a modulární systém, ve kterém si uživatel bude schopen nadefinovat vlastní data a typy operací.

nelson-numerical-software.github.io/nelson-website, 0.4.8

Kopia

Jednoduchý software pro vytváření šifrovaných záloh od našich severních sousedů. Poskytuje rychlé inkrementální zálohy s koncovým šifrováním s kompresí a kontrolou duplicitních souborů. Zálohy dat jsou pak ukládány do cloudu.

kopia.io, 0.6.3

Sieve Editor

Sieve je skriptovací programovací jazyk, který se využívá na poštovních serverech pro filtrování emailů. Tento program poskytuje komfortní grafické uživatelské rozhraní pro vzdálenou správu těchto skriptů. Díky němu tak můžete pohodlně aktivovat, upravovat nebo smazat skripty napsané v jazyce Sieve na poštovním serveru.

CS24_early

github.com/thsmi/sieve, 0.5.0

Blbinka

Přijdou vám nové telefony s nakousnutým jablkem předražené? Tak to se ani neptejte, za kolik se prodávají z druhé ruky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.