Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (20. 7. 2016)

20. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme spojovat dvoje titulky do jednoho souboru, vyzkoušíme další z řady souborových manažerů, poslechneme si hudbu a nakonec se podíváme na GUI pro EncFS.

DualSub

Aplikace pro vytvoření SRT souboru, který obsahuje dvojici titulků. To je vhodné pro efektivnější výuku slovíček při sledování filmů a seriálů, tedy alespoň podle obhajoby vývojářů. Pokud se vám nepodaří najít ty samé titulky ve druhém jazyce, program si s tím poradí po svém. A to tak, že je přeloží. Využívá k tomu Google Překladač.

bonigarcia.github.io/dual­sub/doc.html, 1.1.0

QtCommander

Další z řady klasických dvoupanelových souborových manažerů. Autoři nezapomněli na nic důležitého, včetně pokročilých úprav vlastností souborů, různých možností výběru (podle přípony apod.), filtrování, inkrementálního vyhledávání, FTP klienta, editace zdrojových kódů a textových souborů, práce s archivy nebo externího otevírání souborů. Kdo je zvyklý na výraznou pomoc díky klávesovým zkratkám, i ten se na QtCommandera může spolehnout.

qtcmd.nes.pl/about-application.html, 0.6.5–1

Music Player Daemon

Nástroj pro příkazovou řádku, který se chová jako přehrávač hudby na straně serveru. Jinými slovy, jedná se o jakýsi jukebox, ke kterému se mohou připojit klienti. Díky knihovnám a rozšířením lze přehrávat soubory uložené v mnoha formátech, včetně MP3, FLAC, OGG, AAC nebo WAV. MPD funguje jako daemon, který běží na pozadí, k interakci je tedy nutné připojení ze strany klientů.

www.musicpd.org/, 0.19.16

KEncFS

Grafické uživatelské rozhraní pro EncFS, tedy šifrovaný virtuální souborový systém pro Linux založený na FUSE. Program umožní vytvářet, mountovat, ale i mazat šifrované systémy souborů. Projekt je navržen pro desktopové prostředí KDE.

aur.archlinux.org/packages/kencfs/, 1.6.3–2

Blbinka

Patálie při randění na Tinderu dost možná nezůstanou jen pod pokličkou. Již brzy se v kinech dočkáme filmu Worst Tinder Date Ever.

Autor článku