Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 7. 2015)

22. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes využijeme mediální server pro Raspberry Pi, pro podnikové účely budeme vytvářet faktury podle vlastních preferencí, prostřednictvím GRUB2 Editoru nakonfigurujeme a přizpůsobíme bootloader a nakonec importujeme PCB do FreeCADu. Nebude chybět ani blbinka.

AudiculaPi

Mediální server pro jednodeskový počítač Raspberry Pi. Jedná se o minimalistický systém nainstalovaný na SD kartě s postačující kapacitou 256 MB. Nabízí grafické uživatelské rozhraní webového prohlížeče s vícejazyčnou podporou pro správu z prostředí desktopu, množství předinstalovaných součástí, jako jsou MPD (Music Player Daemon) pro přehrávání hudebních souborů a internetových rádií, dále je vybaven IPTV /DVB-T/S/C rekordérem, SAMBA serverem nebo SSH a SFTP serverem, OpenVPN nebo WLAN klientem.

sourceforge.net/projects/audiculapi/, 2015–03–25

Fakturama

Podnikový software pro vytváření faktur, který je kompatibilní s běžně používanými kancelářskými balíky – LibreOffice, Apache OpenOffice a další. Nabízí snadný návrh a generování faktur, správu produktů, kontaktů, plateb, dokumentů a dalších důležitých položek spjatých s fakturováním. K dispozici je i vestavěná kalkulačka pro případné přepočty nebo integrace s internetovým obchodem (osCommerce, xt:Commerce a xtcModified).

www.fakturama.info/, 1.6.8

GRUB2 Editor

Řídící modul pro konfiguraci GRUB2 bootloaderu. Umožňuje nastavení různých parametrů, včetně defaultního systému při bootování, délky čekání před načtením systému, rozlišení v době zobrazení boot menu nebo barev pozadí a popředí. Konfigurační soubory GRUB2 je možné prostřednictvím tohoto nástroje kdykoliv aktualizovat a ukládat, přičemž v nabídce funkcí je i obnova GRUB2 nebo třeba odstranění starých položek.

ksmanis.wordpress.com/projects/grub2-editor/, 0.6.4

FreeCAD-PCB

Programové řešení, které umožňuje realizovat import 3D modelů desek plošných spojů do FreeCAD. Poskytuje podporu pro různé vrstvy. Je schopen výběru barev, nastavení průhlednosti a názvu každé z těchto vrstev. Nabízí možnost importování IGES barevných modelů. Mezi podporovaný software pro vytváření desek plošných spojů patří Eagle, Razen, FreePCB, gEDA, FidoCadJ, KiCad a IDF, přičemž se počítá s příponami brd, rzp, fpc, fcd, pcb a kicad_pcb.

cybersecurity22

sourceforge.net/projects/e­aglepcb2freecad/, 3.8

Blbinka

Pokud vás ještě operátor nepřesvědčil svou nabídkou mobilního internetu, pak jistě přijde vhod aplikace WifiMapper, která zahrnuje nejrozsáhlejší databázi bezplatných WiFi hotspotů po celém světě.

Autor článku