Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 5. 2017)

24. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro instalaci balíčků a tweakování, vyzkoušíme simulátor logických obvodů, budeme ukládat úkoly a nakonec si představíme snadný způsob pro opakované vkládání snippetů.

ubunsys

Multifunkční nástroj pro instalaci oblíbených balíčků, povolení sudo bez potřeby zadávání hesla, povolení nebo zakázání hvězdiček při psaní hesla nejen v terminálu, aktualizaci a upgrade systému nebo repozitářů, spouštění instalačních skriptů z gitu, zakázání režimu hibernace, kontrolu integrity systému nebo opravu problémů se síťovým připojením.

github.com/adgellida/ubunsys, 2017.05.09

BOOLR

Electron je stále častější volbou mezi vývojáři i pro takové projekty, jakými jsou třeba simulátory číslicových obvodů. Aplikace vytvořená třemi studenty z Nizozemska nabízí kromě stavby obvodů z nabízených komponent (logická hradla, integrované obvody či sedmisegmentové displeje) také režim tutoriálu. V dalších verzích by pak měla umět otevírat .board soubory a provádět vykreslování pomocí OpenGL.

boolr.me/, 1.0.3

Gnome To Do

Jednoduchý správce úkolů pro GNOME, pomocí kterého se můžete napojit na seznamy úkolů uložené v cloudu a upravovat je. Stejně tak nabízí vytváření seznamů s úkoly, které ukládá lokálně. Samostatně zobrazuje úkoly na dnešní den a úkoly s předpokládaným datem dokončení v nadcházejících dnech. Nechybí ani možnost vyhledávání.

wiki.gnome.org/Apps/Todo, 3.22.0

Texpander

Pomocník pro snadnější vkládání často používaných úryvků, e-mailových adres, snippetů a dalšího textového obsahu. Pracuje se všemi aplikacemi, pro vložení konkrétního textového fragmentu slouží zkratka Ctrl + Space (příp. jiná) a následně otevřené dialogové okno, do kterého stačí vepsat zkratku specifikující určitý text. Zkratka je automaticky odvozena od názvu textového souboru, v němž je úryvek uložen.

skoleni

leehblue.com/ubuntu-text-expander/, 1.1.1

Blbinka

Ransomwarový útok může vykouzlit i úsměv na tváři.

Autor článku