Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 9. 2020)

24. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zobrazíme informace o připojených diskových jednotkách, revidujeme stránky PDF, budeme psát výrazy v LaTeXu a nakonec si necháme téměř automaticky vytvořit obraz virtuálního stroje.

duf

duf je jednoduchá utilita, která umožňuje vypsat informace a monitorovat využití připojených diskových jednotek. Zobrazuje lokální disky, síťové disky a ostatní úložná zařízení, spolu s tím celkovou, obsazenou a dostupnou kapacitu, aktuální využití diskového prostoru a souborový systém.

github.com/muesli/duf/, 0.1.0

PdfJumbler

PdfJumbler je kancelářský pomocník pro manipulaci se stránkami dokumentů (PDF). Umožňuje přeorganizovat pořadí stránek nebo odstranit např. prázdné listy. Obdobně si poradí se spojením více dokumentů do jednoho.

sourceforge.net/projects/pdfjumbler/, 0.2.0

EqualX

EqualX není žádný novic, větších vydání s vylepšeními a opravami chyb bylo v posledních letech ale velmi málo. Nyní to vypadá na probuzení autora z letargie. Program, který umožňuje psaní a úpravu výrazů, práci s historií a záložkami či export výstupu do grafických formátů, si zaslouží byť jen drobnější údržbu.

gitlab.com/q-quark/equalx/, 0.7

Packer

Packer automatizuje proces vytvoření libovolného typu virtuálního stroje (Amazon EC2, CloudStack, DigitalOcean, Docker, Google Compute Engine, Microsoft Azure, QEMU, VirtualBox, VMware aj.), včetně provedení konfigurace softwaru uvnitř obrazu. Z obrazu vystaveného Packerem lze snadno vytvořit Vagrant box.

comupterworld - webcast prosinec

www.packer.io/, 1.6.2

Blbinka

Co oko nevidí, to srdce nebolí. Nástroj Blacklight odhaluje, že online obsah není zadarmo a není ani levný.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku