Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (9. 9. 2020)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se pokusíme zbavit tichých pasáží během přehrávání videa, vygenerujeme sadu harmonických barev, otestujeme výkon disku a nakonec si necháme vykreslit readme soubor ještě před nahráním na GitHub.
Jiří Sluka 9. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

jumpcutter

jumpcutter umožňuje automaticky zvýšit rychlost přehrávání tichých pasáží ve videu (např. na YouTube). Nabízí jednoduché nastavení prahové hodnoty hlasitosti, upravené rychlosti přehrávání a rychlosti v případě úplného ticha. Činnost programu lze jedním kliknutím pozastavit.

github.com/WofWca/jumpcutter/, 1.5.0

DigitalPalette

DigitalPalette je nástroj pro vygenerování sady harmonických barev na základě barevného kruhu nebo obrázku. Umožňuje výběr z několika barevných schémat (analogické, monochromatické, triad, tetrad, pentad, komplementární). Náhled barvy je doplněn HEX kódem. Sady harmonických barev lze exportovat a použít v dalších programech.

eigenmiao.site/digipale/, 2.2.10-pre

KDiskMark

KDiskMark umožňuje otestovat výkon disku (HDD, SSD). Jedná se o grafickou nadstavbu pro Flexible I/O Tester. Kromě simulace nadměrné zátěže poskytuje rozhraní pro konfiguraci velikosti bloku a počtu využitých vláken pro testování. Závěr a výsledky testu lze interpretovat formou textového výstupu, rozděleného na zaznamenané rychlosti pro čtení i zápis (sekvenční, náhodný).

github.com/JonMagon/KDiskMark/, 1.6.0

wool

wool je rozšiřitelný klon projektu Grip pro vykreslení lokálních readme souborů ještě před odesláním na GitHub. Jde se o serverový nástroj, který vykresluje soubor (.md) pomocí webového prohlížeče a umožní jej také uložit do HTML souboru.

Linuxová školení

github.com/grapegrip/wool/, 0.1.2

Blbinka

Tak moc inovací zjednodušujících život, až je to vlastně celé složité.