Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (27. 4. 2022): terminál s vylepšeným hlášením chyb

27. 4. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes vyzkoušíme terminál s vylepšeným hlášením chyb, řekneme si o linuxovém klientu pro Microsoft To-Do, podíváme se na jednoduchý hudební přehrávač a extrahujeme si kurzory a ikony ze souborů pro MS Windows.

Nushell

Linuxový terminál je hodně silný nástroj, pokud jeho uživatel ví, co dělá. Problém většinou nastává, když operace skončí chybou, což může způsobit značný bolehlav hlavně začátečníkům. Nushell je multiplatformní terminál, jehož největší přidanou hodnotou je právě snaha o co nejjasnější vysvětlení chybových hlášek.

www.nushell.sh, 0.61.0

Kuro

Neoficiální linuxový klient pro cloudovou službu Microsoft To-Do. Jedná se o fork ukončeného projektu Ao. Má elegantní grafické rozhraní s možností výběru z několika témat vzhledu. Kromě ovládání myší je možné vytvářet a spravovat úkoly i pomocí klávesových zkratek.

github.com/davidsmorais/kuro, 8.1.0

Amberol

Jednoduchý hudební přehrávač s rozhraním zapadajícím do vzhledu prostředí GNOME. Jedná se o přehrávač, který umí přehrávat hudební soubory a nic navíc. Nemůžete si v něm spravovat svoje hudební kolekce, upravovat metadata u hudebních souborů, vytvářet playlisty ani nic jiného. Prostě jen přehrává hudbu.

flathub.org/apps/details/i­o.bassi.Amberol, 0.4.2

gExtractWinIcons

Aplikace napsaná v GTK+ určená pro extrakci kurzorů, ikon a obrázků ze zdrojových souborů pro Microsoft Windows. Umí ze souborů s příponami exe, .dll, .ocx a .cpl vytáhnout požadovaná data a poté je uložit jako obrázek ve formátu PNG.

www.muflone.com/gextractwinicons, 0.5.0

CS24_early

Blbinka

Většina lidí si už dnes existenci bez chytrého telefonu nedovedou představit. A tak udělají cokoliv, aby o něj nepřišli.

Printscreeny v textu vytvořila redakce Root.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.