Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (30. 9. 2020)

30. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme nástroj pro nastavení bezpečnosti a soukromí, podíváme se na utilitu, která generuje shell skripty, napíšeme si pár poznámek a vyzkoušíme si nástroj pro distanční vzdělávání.

privacy.sexy

Otevřený nástroj pro nastavení bezpečnosti a soukromí, protože podle tvůrců je soukromí sexy. Nejedná se o žádný kompilovaný software, který by musel mít přístup do vašeho systému, privacy.sexy pouze generuje a spouští skripty. Tento nástroj je snadno rozšiřitelný a plně transparentní.

github.com/undergroundwires/pri­vacy.sexy, 0.7.5

argbash

Utilita, která generuje shell skripty, přesněji řečeno tu část, která zpracovává příkazovou řádku. Vstupem utility je šablona, kde uživatel popisuje, jaké argumenty má skript přijímat, a výstupem je skript, který příkazovou řádku parsuje, a výsledek je k dispozici ve formě proměnných.

github.com/matejak/argbash, 2.10.0

NoteMaster

Minimalistická aplikace pro zapisování poznámek s tmavým vzhledem šetrným k vašemu zraku. Nemá žádné tlačítko pro uložení, poznámky se ukládají průběžně během psaní. Tyto poznámky pak můžete editovat, exportovat nebo v nich vyhledávat. Kromě toho je k dispozici podpora pro emoji nebo celoobrazovkové zobrazení.

github.com/LiamRiddell/NoteMaster, 0.2.3

Lumi

Desktopová aplikace, který nabízí sadu nástrojů pro tvorbu, editaci a sdílení digitální obsahu s vaší třídou. Tvůrci této aplikace se snaží zlepšit distanční vzdělávání, které je v této době určitě na pořadu dne. Jelikož je však tento software ještě ve velmi rané fázi vývoje, poskytuje zatím jen H5P editor. Další nástroje však budou co nejdříve přidány.

DT24

github.com/Lumieducation/Lumi, 0.2.33

Blbinka

Spojení starého a nového občas vytvoří úžasnou kombinaci. Ale občas taky ne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.