Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (31. 5. 2017)

31. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro scanování problémů s přístupem na web, pohrajeme si s webkamerou, vyzkoušíme si grafické rozhraní pro záchranu dat a taky jeden otevřený ERP systém.

Koa11y

Desktopová aplikace schopná prozkoumat jakoukoli webovou stránku kvůli možným problémům s dostupností. Program prozkoumává širokou škálu možných problémů jako jsou chybějící obrázky, problémy s kontrastem, špatně napsané formuláře a spoustu dalších věcí, které by nemusely fungovat správně. Nálezy rozděluje do tří skupin: chyby (nutné okamžitě opravit), varování (vhodné prověřit) a doporučení. Výsledné reporty pak dokáže uložit v HTML, CSV, JSON, XML a Markdown.

open-indy.github.io/Koa11y2.0.0

Webcamoid

Jednoduchý, ale překvapivě všestranný nástroj pro práci s webovými kamerami. Zvládá práci s více zdroji, ať už je to webkamera, dění na vašem desktopu nebo kterékoli připojené zařízení schopné snímat obraz. Video je možné nahrávat ve více než 30 formátech včetně animovaného GIFu. Pokud chcete sejmout statický obrázek, ten můžete sice uložit pouze v PNG, ale zato jej můžete upravit aplikací více než 60 efektů. Samozřejmostí je možnost nastavení rozlišení, jasu, kontrastu, ostrosti a mnoha dalších vlastností.

webcamoid.github.io8.0.0

DDRescue-GUI

Grafické rozhraní k populárnímu programu DDRescue. Je vytvořené v Pythonu a jeho hlavním cílem je zjednodušit začátečníkům používání programu pro záchranu dat DDRescue, který se normálně obsluhuje pomocí příkazové řádky. Projekt se inspiroval softwarem KDiskRescue určeného pro prostředí KDE s tím, že si dal za cíl podporovat jakékoli grafické prostředí. 

launchpad.net/ddrescue-gui, 1.71

inoERP

V PHP napsaný a pod licencí MPL 2.0 šířený systém pro řízení podnikových zdrojů. Obsahuje moduly vhodné pro malé a střední podniky a zvládá práci s databázemi Oracle 12c, MariaDB a MySQL. Autoři projektu deklarují, že funkcionality jejich programu je srovnatelná se SAPem nebo Oracle R12/ Fusion.

CS24_early

github.com/inoerp/inoERP, 0.7.1

Blbinka

Občas se člověk pokusí o vtip a hned sedm odborných časopisů zařadí psa na seznam redakčních editorů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.