Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (6. 10. 2021)

6. 10. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme poznámkový blok pro vývojáře, budeme sledovat vývoj hodnoty kryptoměn, vyzkoušíme několik síťových nástrojů a nakonec si poslechneme zvuky na odreagování.

Codex

Codex je editor pro zapisování poznámek, který vznikl jako alternativa pro OneNote zaměřující se na užší okruh uživatelů. Vývojářům a studentům IT oborů umožní zaznamenávat textové informace, bloky se zdrojovým kódem, tabulky, odkazy, obrázky nebo citace. Pro desítky jazyků umí zvýraznit syntaxi. Poradí si také se synchronizací s cloudem.

www.codexnotes.com/, 1.4.1

Cryptofolio

Cryptofolio umožňuje sledovat vývoj ceny kryptoměn a celkový objem držených prostředků. Pomocí hlavního panelu zobrazuje jejich významnou část, která se běžně obchoduje (Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tether, Dogecoin, XRP, Cardano, Polkadot, Uniswap a další) společně s aktuální hodnotou v dolarech a změnou ceny za posledních 24 hodin. V aplikaci lze také vytvářet záznamy o drženém objemu a jednotlivé transakce.

xtrendence.github.io/Cryptofolio/, 2.2

MedSec

MedSec je síťový nástroj umožňující provádět některé specifické úkony, jako je skenování portů (SYN, TCP, UDP, ACK), vyhledání hostitelů v síti, kontrola DNS, výčet subdomén, průzkum zranitelnosti webových aplikací nebo odposlech paketů. Využít lze také běžných nástrojů typu ipconfig, ping nebo traceroute.

github.com/medpaf/medsec/

Opal

Opal je jednoduchá aplikace pro přehrávání releaxačních zvuků. Umožňuje poslech 14 různých zvuků (déšť, vítr, hrom, řeka, oheň, kancelářské prostředí aj.) v libovolné kombinaci a s nastavitelnou hlasitostí. Pomocí parametrů lze určit, za jak dlouho má být přehrávání automaticky ukončeno.

Linux tip

codedead.com/software/opal/, 1.0.0

Blbinka

Když nemáte po ruce svůj běžný pracovní nástroj, musíte improvizovat.

Autor článku