Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (6. 2. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme nelineární video editor, zkopírujeme si text pomocí QR kódu, podíváme se na nástroj pro digitalizovaný obsah a řekneme si o repositáři osobních znalostí.
Filip Zatloukal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Olive

Nelineární video editor snažící se být plnou náhradou za profesionální software pro úpravu videa. Pro zrychlení práce se pro jeho ovládání kromě grafického rozhraní dají použít i klávesové zkratky, které si dokonce můžete i nastavit podle sebe. Podporuje spoustu funkcí, které se od video editoru dají očekávat a kontinuálně s vývojem přibývají další.

www.olivevideoeditor.org, 20181223

Clipboard to QR-Code

Jednoduchá aplikace, která vygeneruje QR kód z obsahu schránky. Stačí stisknout klávesou zkratku Shift+Command nebo Control+Q a objeví se okno s kódem. Nepotřebujete jej ani složitě opisovat a ani posílat po síti, stačí naskenovat. Díky tomu pak můžete jednoduše a bezpečně přenést text z počítače do vašeho telefonu nebo tabletu.

github.com/ramonreschke/clipboard-to-qrcode, 0.3.4

Carpenters

Nástroj pro archivaci, který umožňuje kurátorům, technikům digitalizace a konzervátorům hierarchicky zorganizovat digitalizovaný obsah, tak aby byla zachována struktura a kontext původní sbírky. Díky tomuto nástroji stačí připravit dávku dokumentů pro digitalizaci bez potřeby následného vytváření adresářů nebo přesouvání souborů, protože vše bude provedeno automaticky.

github.com/uhlibraries-digital/carpenters, 2.5.0

Polar Bookshelf

Repositář osobních znalostí, který podporuje funkce jako inkrementální čtení, zvýraznění, poznámky, komentáře nebo opakování s prodlevami. Každý dokument, který právě čtete, umí označit záložkou, takže můžete příště pokračovat tam, kde jste skončili. Podporuje čtení PDF dokumentů a taky stažených webových stránek ve formátu HTML.

Root linux

github.com/burtonator/polar-bookshelf, 1.11.0

Blbinka

Moderní technika je dobrá ke spoustě věcí. Na některé činnosti je ale vyloženě nevhodná.