Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (7. 3. 2018)

7. 3. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se něco naučíme za pomoci studijních kartiček, vyzkoušíme program pro práci s CNC stroji, povíme si o jednom účetním programu a podíváme se na manažera virtuálních strojů.

QFlashCards

Jednoduchá aplikace pro práci se studijními kartičkami napsaná v C++ a Qt. Je určena pro studenty, kteří si chtějí vytvořit svoje vlastní virtuální kartičky a uložit si je pro budoucí studijní účely. Na výběr jsou tři různé způsoby studia: jednoduchá revize, vícenásobný výběr a volná odpověď, což poskytuje proměnlivost náročnosti učení a eliminuje mechanické memorování informací.

github.com/BlackJar72/QFlashCards, 1.3

CNC-Qt

Grafické rozhraní pro správu ovládací elektroniky pro CNC stroje. Je určené pro práci s Planet-CNC zařízením, konkrétně typ MK1 (4 osy). Vzhledem k tomu, že k běhu stačí procesor s frekvencí 700 MHz a 512 MB RAM lze tento program bez problémů provozovat i na Raspberry Pi. Projekt je k dispozici v angličtině, ruštině a němčině.

github.com/eduard-x/cnc-qt, 0.3.5

LedgerSMB

V Perlu napsaný software pro podvojné účetnictví a podnikové plánování zdrojů (ERP). Účetní data jsou ukládána na SQL databázový server, takže je k nim možné přistupovat i přes standardní webový prohlížeč. Název napovídá (zkratka SMB znamená Small Medium Business) že je určen pro malé a střední podniky.

ledgersmb.org, 1.5.17

Qt Virtual Machine Manager

Grafický nástroj pro správu virtuálních strojů pro QEMU/KVM, Xen, LXC, OpenVZ,
VBox, VMWare, HyperV, IBM PowerVM, Bhyve a další virtuální entity. Můžete v něm spouštět, zastavovat nebo mazat virtuální zařízení a sledovat využití zdrojů a statistiky virtuálních strojů na lokálním nebo vzdáleném počítači.

skolení ELK

github.com/F1ash/qt-virt-manager, 0.52.80

Blbinka

Pod vlivem alkoholu bychom neměli nejenom řídit nebo obsluhovat nebezpečné stroje, ale dokonce si ani objednávat odvoz přes Uber.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.