Hlavní navigace

Blink

Vivaldi: znovuzrození klasické Opery se hodně povedlo

Na trh prohlížečů vstupuje nový silný hráč. Vede ho bývalý šéf Opery, vypadá jako stará Opera a hlavně stejně tak dobře funguje. Reinkarnace legendárního prohlížeče proběhla úspěšně.

Doba čtení: 6 minut

Prohlížeč Vivaldi byl dokončen, stahujte verzi 1.0

Webový prohlížeč Vivaldi je hotov a vyšel ve verzi 1.0. Stalo se tak cca čtrnáct měsíců po uveřejnění první testovací verze. Vivaldi používá vykreslovací jádro Blink a snaží se napodobit starou Operu. Ale hlavně rozhraním (umožňuje i přesouvání…

Otter: nadějný restart klasické Opery

Prohlížeč Opera byl svého času považován za nejlepší prohlížeč a získal si u některých speciální místo v srdci. I proto přichází prohlížeče, které se ho snaží napodobit – hlavně Vivaldi a Otter. Dnes se podíváme na ten druhý, který nejenže jako Opera vypadá, ale nabízí i podobně velké množství funkcí.

Doba čtení: 5 minut

Nová Opera pro Linux: slibný prohlížeč, kterému škodí historie

Webový prohlížeč Opera po delší odmlce opět podporuje Linux. Z tradičního prohlížeče ovšem zbyla jen značka. Loni byl jeho vývoj resetován. Vzniká zcela nová Opera. Jde pouze o další převlečené Chromium, z něhož znovuzrozená Opera vychází. Nebo v norské firmě ještě nezapomněli, jak se dělá dobrý prohlížeč?

Doba čtení: 12 minut

Opera pro Linux vstává z mrtvých. Vyšla vývojová verze

Nová generace webového prohlížeče Opera měla vyjít pro Linux, ale kde nic, tu nic. A tak už to vypadalo, že Linux nadobro opustí. Vše se ale v dobré obrátilo a byla vydána vývojová verze 24. „Ne všichni si mohou dovolit poslední Macy nebo počítače…

Maxthon pro Linux: má čím zaujmout?

Pro Linux je krátce k dispozici první ostrá verze webového prohlížeče Maxthon. Verze pro Windows s mnohem delší historií je známá řadou netradičních, ale šikovných funkcí. Jaké „vychytávky“ přináší linuxový Maxthon? A jaké nabízí cloudové funkce, když celý název prohlížeče zní Maxthon Cloud Browser?

Doba čtení: 8 minut

Prohlížeč Maxthon poprvé vyšel pro Linux

Webový prohlížeč Maxthon, celým názvem Maxthon Cloud Browser, po zhruba tříměsíčním betatestování vyšel ve stabilní verzi pro Linux. Jak jsme vás již dříve informovali, nejedná se o nic zázračného. Linuxový Maxthon totiž ze značné části vychází…

Google přináší webové aplikace do desktopového prostředí

Google představil tzv. novou generaci webových aplikací, které rozpíjejí dělící čáru mezi webovým a desktopovým prostředím. S mottem „More app, less Chrome“ si na majoritních platformách připravuje aplikační ekosystém pro svůj Chrome OS, ale také nepřímo poukazuje na to, kde Microsoft a Mozilla zklamaly.

Doba čtení: 8 minut

Nová Opera pro Android: na uživatelích se experimentovat ne­má!

Nová Opera pro Android je výbušným tématem. Na jedné straně přináší v některých oblastech nepopiratelný posun vpřed, na straně druhé nezvládá některé základní dovednosti svého předchůdce, prohlížeče Opera Mobile. Na čem by ještě vývojáři měli zapracovat? Stojí nová Opera za pozornost uživatelů?

Doba čtení: 14 minut

Chrome přešel na jádro Blink, Chromebooky budou dostupnější

Google Chrome přesedlal na nové vlastní jádro Blink, které je součástí otevřeného projektu Chromium. Mobilní Google Chrome přichází s vlastní funkcí pro úsporu přenášeného objemu dat. Zároveň slibuje boření jazykových bariér na webu. Google chce též expandovat se zařízeními Chromebook s Chrome OS.

Doba čtení: 9 minut

Vyšel Chrome 28 s jádrem Blink

Do stabilního kanálu webového prohlížeče Chrome se dostala nová verze 28. Jak je poslední dobou zvykem, novinek je poskrovnu. Vývojáři se zaměřují především na vyladění prohlížeče a opravy chyb. Přesto je toto vydání pro Chrome významným mezníkem,…