Hlavní navigace

OpenWeekend

Videa z OpenWeekendu 2005

Pokud jste na letošním OpenWeekendu chyběli a nesledovali jste přednášky ani přes internet, máte nyní možnost využít služeb AVC (Audiovizuální Centrum Silicon Hill) a podívat se na záznamy. K dispozici jsou samozřejmě i videa z předchozích ročníků…

Terabajt: rozhovory z OpenWeekendu

Posbírali jsme pro vás několik mini rozhovorů s prednášejícími na OpenWeekendu. Mimo jiné se můžete těšit na podrobnosti o vserveru přímo od jejího autora, nebo na rozhovor o správě verzí. Už dnes (úterý) od 18:00 na radioakropolis.cz

25. 10. 2005 9:52

OpenWeekend 2005 (neděle)

Pátý ročník přednáškové akce OpenWeekend proběhl minulý víkend. Opět byl program velmi nabitý a zároveň velmi lákavý. Druhý díl reportáže, tentokráte o nedělním dění.

Doba čtení: 5 minut

OpenWeekend 2005 (sobota)

Pátý ročník přednáškové akce OpenWeekend proběhl minulý víkend. Opět byl program velmi nabitý a zároveň velmi lákavý. Byli jsme u toho a přinášíme vám dvoudenní reportáž.

Doba čtení: 7 minut

OpenWeekend už tento víkend

Připomínáme, že už tento víkend se koná velká přednášková akce OpenWeekend. Pokud jste na žádném předchozím ročníku nebyli, doporučujeme k přečtení naše reportáže. Letos se akce sice poprvé koná na novém místě na Karlově náměstí v Praze, ale…

13. 10. 2005 12:49

Vserver na OpenWeekendu

OpenWeekend má ještě na poslední chvíli jednu příjemnou novinku. Jeden z workshopů přijede udělat autor projektu Vserver Herbert Poetzl. Více informací naleznete na stránce workshopu.

7. 10. 2005 11:57

OpenWeekend 2005

Skalním příznivcům otevřených technologií asi nebude potřeba mezinárodní akademickou konferenci OpenWeekend, zaměřenou právě na free software a otevřené technologie, nijak zvlášť představovat. Letos na podzim pro vás Studentská unie ČVUT, klub Silicon Hill, ve spolupráci s katedrou počítačů FEL ČVUT, sponzory a partnery připravili již pátý ročník této oblíbené přednáškové akce. Bude se konat ve dnech 15. a 16. října v posluchárně K1 v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Doba čtení: 2 minuty

Program OpenWeekendu 2005

Na webových stránkách oblíbené přednáškové akce OpenWeekend je k dispozici program letošního ročníku. Kromě časového harmonogramu si můžete přečíst také podrobné abstrakty jednotlivých přednášek.

23. 9. 2005 9:26

Open Weekend hledá přednášející

Jedna z největších českých přednáškových akcí Open Weekend, která se letos koná 15.-16.10.2005 na půdě ČVUT Praha, má stále volná místa pro přednášející. Máte-li zájem a chuť přednášet na nějaké zajímavé téma, stále se ještě můžete přihlásit…

9. 8. 2005 14:15

OpenWeekend 2005: Call for papers

Jako každým rokem se začínají rozbíhat přípravy na OpenWeekend 2005. Máte zajímavé téma a chuť přednášet? Přečtěte si, jak se přihlásit.

2. 5. 2005 0:00
Doba čtení: 1 minuta

OpenWeekend v Terabajtu

Chcete-li se podívat do zákulisí OpenWeekendu a získat přehled o dění v open source světě, nalaďte si Terabajt! Nejbližší možnost máte dnes (úterý) v 18:00 nebo ve středu ve 12:00.

26. 10. 2004 10:10

OpenWeekend 2004 (neděle)

Pokračování včerejší reportáže z OpenWeekendu.

Doba čtení: 5 minut

OpenWeekend 2004 (sobota)

16. - 17.října se v Praze na ČVUT konal čtvrtý ročník tradiční konference OpenWeekend. Samozřejmě jsme byli při tom, a tak, pokud jste se nemohli zúčastnit (fyzicky ani přes Internet), můžete získat postřehy a pocity alespoň zprostředkovaně.

Doba čtení: 8 minut

Open Weekend je tu

Nezapomeňte, že tento víkend je Open Weekend. Zajímavých atrakcí bude spousta – například přednáška o GNU Hurd od Marcuse Brinkmanna. Takže neváhejte a koukejte dorazit zítra do Dejvic .o))

15. 10. 2004 10:18

Rozhovor s Davidem Sugarem z FSF

Na letošním OpenWeekendu jsem potkal mnoho zajímavých lidí, mezi něž nepochybně patří i David Sugar z Free Software Foundation. David měl na OW přednášku o GNU Bayonne a o myšlenkách FSF, zúčastnil se také diskuse o informačních systémech ve státní správě. David je hlavním správcem vývoje GNU Bayonne, což je open source server pro telekomunikační služby. Potkali jsme se v sobotu ráno na chodbě, kde David trávil čas do své přednášky, a dali jsme se do hovoru. David se ukázal jako velmi zajímavá osobnost, a tak jsem poměrně brzy pojal úmysl učinit s ním rozsáhlejší rozhovor. David souhlasil.

OpenWeekend 2003 - neděle

A přišla neděle, druhý den OpenWeekendu. Již od rána byla přednášková síň mnohem plnější nežli první den. Mírný hukot klimatizace zatím naznačoval, že druhý den by mohl proběhnout v dýchatelnější atmosféře a nikoli za tropických veder. Další lidé stále přicházeli a i v průběhu první přednášky se sál ještě více plnil. Zásoba triček s GNU/Buvolem (ve skutečnosti to je pakůň hřivnatý) a hromady sborníků se naopak znatelně tenčily. První přednáška začala přesně.

Doba čtení: 9 minut

OpenWeekend 2003 - sobota

Je sobota 15.3.2003 ráno. Americké jednotky dislokované v Kuweitu se ... zpět! Žádná válka, dnes přeci začíná OpenWeekend 2003, který se bez válčení snad úplně obejde. Jedná se již o 3. ročník této unikátní nekomerční konference.

Doba čtení: 12 minut

OpenWeekend 2003

Studentská Unie ČVUT - klub SILICON HILL, ICZ a.s., Trustica s.r.o., CESNET z.s.p.o. vás zvou na pokračování akademické konference OpenWeekend 2003 ve dnech 15. a 16. března 2003 v posluchárně D1 FSV ČVUT v Praze 6-Dejvicích.

Doba čtení: 6 minut