Hlavní navigace

Seriál Bezpečnostní střípky

Pravidelné informace z bezpečnosti IT, které se objevily v uplynulém týdnu: přehledy, obecná bezpečnost IT, spam, bezpečnost bankovních dat, software, hardware a bezpečnost, kryptografie, generátory náhodných čísel a další informace.

Bezpečnostní střípky: TrueCrypt je možno jednoduše překonat

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek uplynulého týdne upozorníme na informaci Joanny Rutkowské (TrueCrypt lze překonat), články Briana Krebse k bezpečnějšímu internetovému bankovnictví a článek, který popisuje současný stav problému P versus NP.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: útoky na e-mailové účty

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na nové informace týkající se bezpečnosti internetového bankovnictví, na deset dalších cest k detekci malware Michaela Kassnera a na doporučení ohledně ochran proti phishingovým podvodům.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: bankovní trojani jsou stále šikovnější

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na nový bezpečnostní software od Microsoftu, sadu informací k počítačové kriminalitě a třeba na postupy pro kontrolu, zda je náš počítač dostatečně záplatován.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: sociální sítě v centru pozornosti hackerů

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na informace z nové hackerské konference BruCON, zprávu Websense Security Labs k bezpečnosti webů a na CD k 11. výročí založení e-zinu Crypto-World.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: zpráva SANS k současným kybernetickým rizikům

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na informace k cíleným podvodům s online účty, vydání nových verzí některých bezpečnostních nástrojů a třeba na návod, jak se vyhnout útokům SQL injection.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: mýty okolo šifrování

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne lze upozornit na několik informací týkajících se bezpečné práce s cookies, na zprávu ENISA (rostoucí bankomatová kriminalita) a informaci z konference CHESS 2009 ohledně útoku na fyzikální generátory náhodných čísel.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: je strach z kybernetické války přehnaný?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme na kritické hodnocení situace s malware na webových stránkách, Joan Goodchild informuje o aktuálních podvodech na sociálních sítích a upozorníme na informaci o chystané knize Cryptography Engineering.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: hackeři se chystají na zimu

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme na rozbití šifrování bezdrátu (WPA), které lze provést v čase menším než jedna minuta, na informace o nejnovějších infekcích webů a třeba na doporučení uživatelům sociálních sítí od společnosti AVG.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: Twitter znova hacknut

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na zpřístupněné prezentace vystoupení na konferenci Black Hat, diskuze k budoucnosti IT bezpečnosti v USA a některé informace k problematikám forenzní analýzy.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: informace z konferencí BlackHat a Defcon

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na komentáře k situaci okolo hacknutí na Twitteru, informace k postupům vedoucím k bezpečnějším webovým aplikací a třeba na informaci k implementaci antiviru v podnikové síti.

Doba čtení: 7 minut

Bezpečnostní střípky: konference Black Hat

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze kromě informací z významné konference Black Hat upozornit například na informaci k úspěšnému prolomení chystaných Windows 7 a třeba na přehled desítky špionážních udělátek.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: podoby počítačového malware

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na návod na bezdrátový keylogger, objevily se nové verze některých nástrojů a byla oznámena jména postupujících kandidátů na SHA-3.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: nebezpečí sociálních sítí

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na další informace ke "korejskému" útoku, rozsáhlou příručku k využívání SSL v podnikání a rozhovor s Joannou Rutkowskou.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: DDoS útoky zaměstnávají média

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit na diskuse k bezpečnostním vlastnostem OS Chrome společnosti Google, studii k bezpečnosti operačního systému Symbian a třeba na přehled častých chyb správců sítí.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: zabezpečení nového PC

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne týdne lze upozornit na bezpečnostní problémy v kontaktech na sociálních sítích, materiál k problémům současných firewallů na csoonline.com a na některé novinky na poli kryptografie.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: lepší ochrany pro aplikace Google?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na postupy pro nejlepší archivaci dat, článek na csoonline.com, který pomůže napsat lepší IT bezpečnostní politiku a informaci o chystaném antiviru společnosti Microsoft.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: nepříliš úspěšná legislativa

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na článek k firewallům webových aplikací, informaci o dosud bezprecedentním útoku na hosting a samozřejmě na aktualizovanou normu NIST pro digitální podpis.

Doba čtení: 7 minut

Bezpečnostní střípky: úniky dat

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na článek o populárním šifrovacím software TrueCrypt, top 10 stránek s malware a článek o nejčastějších cílech dnešních počítačových útočníků.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: Obamova nová strategie kybernetické bezpečnosti

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na materiál k metrikám kybernetické bezpečnosti, hezký přehled toho, co vše se může objevit na hacknutém počítači a třeba na článek o problémech i českých uživatelů na stránkách Facebooku.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: většina průniků je zevnitř organizace

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na informaci o vydaných metrikách pro informační bezpečnost, na dvě nedávno vydaná Live CD (bezpečnost webů) a na výsledek nezávislého testu antivirových produktů.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: botnety okolo nás

Přinášíme vám pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na kapitolu knihy Hacking Exposed (s názvem Web Hacking), novou verzi nástroje Nmap a novou verzi šifrovacího programu TrueCrypt.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: šikovné sociální inženýrství

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na doporučení pro boj s útoky SQL-injection, informaci o chystaných protipirátských opatřeních pro Windows 7 a dále třeba na zjištění, která vyplynula z monitoringu botnetu.

Doba čtení: 7 minut

Bezpečnostní střípky: IE8 do vašich počítačů

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit třeba na článek k bezpečným aktualizacím, článek k hackování chytrých mobilů a také na informace o dalších přípravách americké legislativy v oblasti bezpečnosti IT.

Doba čtení: 7 minut

Bezpečnostní střípky: konference RSA 2009

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na přehled postupů používaných hackery, na analýzu seznamu SANS/CWE 25 nejnebezpečnějších programátorských chyb a na informace, které přišly ze San Francisca, z konference RSA 2009.

27. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: konference Black Hat Europe

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit především na průběh konference Black Hat Europe, na informace k novým útokům na online bankovnictví a dále třeba na rekapitulaci základů fyzické bezpečnosti IT.

Doba čtení: 7 minut

Bezpečnostní střípky: USA a kybernetická bezpečnost

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit na video k problematice penetrace počítačové sítě, na výsledky aktuálního testu firewallů a na novou verzi skeneru zranitelností Nessus.

Doba čtení: 7 minut

Bezpečnostní střípky: prvního dubna se aktivuje červ Conficker

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek lze upozornit kromě samozřejmě dlouhého souboru článků k červu Conficker také na informace k routerovému červu Psyb0t a nepřehlédněte seznam osmi volně dostupných bezpečnostních nástrojů, které doporučuje Preston Gralla.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: cílem útoků se stává malé a střední podnikání

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na informaci o zveřejnění nového SMM rootkitu, přehled typů certifikací pro bezpečnostní profesionály a třeba na informaci o petici, která přichází s kritikou společnosti Google.

23. 3. 2009 0:00
Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: červ Conficker aktualizuje

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na aktualizace pro Adobe Reader a Acrobat, dále - BBC vypustila do světa vlastní botnet, a konečně - stále se hledá odpověď na otázku, kam směřují aktualizace červa Conficker.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: nové vydání Computer Security Handbook

Pravidelný přehled informací k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na nové stránky s informacemi k počítačové bezpečnosti určené pro širokou veřejnost (USA), zprávu společnosti Secunia k bezpečnosti prohlížečů a na páté, značně rozšířené vydání knihy Computer Security Handbook.

Doba čtení: 8 minut