Hlavní navigace

Seriál Bezpečnostní střípky

Pravidelné informace z bezpečnosti IT, které se objevily v uplynulém týdnu: přehledy, obecná bezpečnost IT, spam, bezpečnost bankovních dat, software, hardware a bezpečnost, kryptografie, generátory náhodných čísel a další informace.

Bezpečnostní střípky: zajímavé výsledky na konferenci 27C3

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na pokračující vydávání přehledů za uplynulý rok, dále na to, před čím by měli být na pozoru uživatelé sociálních sítí, na zprávu k červu Stuxnet a také na problémy okolo Chip and PIN.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: konec roku a přehledy

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek předposledního týdne letošního roku upozorníme na některá varování před možnými pokusy o podvody během svátků, informaci k zneužívání sociálních sítí a pokračující diskuzi k možným zadním vrátkům v OpenBSD.

Doba čtení: 8 minut

Bezpečnostní střípky: bude IE9 bezpečnou ochranou proti malware?

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na řadu různých přehledů za rok 2010, objevují se i předpovědi pro rok příští. Dále informace okolo Wikileaks a také doporučení Joela Snydera k tomu, jak používat známé nástroje k penetračním testům.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: kdo sleduje historii vašeho prohlížeče?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne upozorníme na předpovědi pro rok 2011, které se vztahují k IT bezpečnosti, pokračující scénář dění okolo známého serveru WikiLeaks a na přehled volně dostupných antimalware nástrojů.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: média sledují WikiLeaks

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme na některá doporučení (sociální sítě, prevence úniků dat), na informaci o situaci s bankovními trojany a začíná nám období, kdy jsou publikovány přehledy za rok 2010 a předpovědi pro rok 2011.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: v Evropě přibývá bankomatových podvodů

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na standardně se v této době objevující doporučení ohledně bezpečného nakupování online, na některé informace o situaci na poli boje s malware a na stránku se zdroji informací pro forenzní analýzu.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: jaké bezpečnostní hrozby budou aktuální v roce 2011?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na přehled volně dostupného bezpečnostního software, dále pak na nově zjištěné podrobnosti k červu Stuxnet a na nové triky bankomatových podvodníků.

22. 11. 2010 0:00
Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: počet škodlivých webů vzrostl za poslední rok o 100 procent

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme na diskuze okolo rozšíření pro Firefox (Firesheep), komentáře k výsledkům evropského kybernetického bezpečnostního cvičení a třeba na top 10 hrozeb na internetu.

Doba čtení: 12 minut

Bezpečnostní střípky: Evropa testuje kybernetickou bezpečnost

Pravidelný přehled informací o problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme na přehled americké bezpečnostní legislativy, na nástroje, které umožňují průběžné definitivní mazání souborů a na informace o dvou hackerech, kteří ukradli přístupy na účty a zneužívali sexuálně orientované obrázky.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: Wikileaks na scéně dění

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme na informace okolo bankovních trojanů a botnetů, na rozsáhlý ilustrovaný průvodce bezpečnostními otázkami a na informace o bezpečnostních problémech nového rozšíření pro Firefox (Firesheep).

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: vrací se válka o krypto?

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na sady doporučení (vydané například u příležitosti Cyber Security Awareness Month), na detailní rozbor vlastností červa Stuxnet a na přehled desítky volně dostupných bezpečnostních produktů.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: konference RSA Europe 2010

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na možnost ověření bezpečnosti svého Gmail účtu, dále pak na útok na TrueCryptem zašifrovaný disk a na komentáře k množství nedávno vydaných záplat.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: politicky motivované útoky jsou stále častějším jevem

Pravidelný přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na dvoudílný seriál k bezpečnosti koncového bodu, na příručku, která by měla napomoci zvýšit vaši bezpečnost na Facebooku a média pokračují v zveřejňování informací k červu Stuxnet a botnetu ZeuS.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: je červ Stuxnet budoucností malware?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na ráznou akci proti gangu stojícím za botnetem ZeuS, další varování nad přílišnou důvěřivostí při používání sociálních sítí a zaujal přehled aktuálního dění v problematice šifrování.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: počítačová kriminalita je největší světovou kriminální hrozbou

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na články zabývající se velmi populárním červem Stuxnet, doplníme informace k tomu, jak by měl probíhat audit firewallu a koukneme na výsledky nového testu antivirů.

Doba čtení: 12 minut

Bezpečnostní střípky: lze zachránit soukromí?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na ustavení sociální sítě pro bezpečnostní profesionály, zároveň na některou kritiku toho, co sociální sítě přináší a třeba na čerstvý únik HDCP klíče používaného pro šifrování v HDMI.

Doba čtení: 12 minut

Bezpečnostní střípky: proč nejsou tradiční firewally úspěšné?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme na rychle se šířícího červa Here You Have, hacknutí iOS 4.1 a nové přehledy společností Cisco a Symantec. Dozvíte se také, proč a jak by se měly firewally změnit.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: jaké jsou největší podvody na internetu?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na dva nástroje pro monitoring sítě (Nagios a Wireshark), šestici nástrojů pro bezdrát a třeba na přehled nejvíce otravujících aplikací.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: jak se naplňují bezpečnostní předpovědi pro rok 2010?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na rekordní hodnocení počtu zranitelností za první pololetí 2010, přehled (top ten) webových hrozeb a na zveřejnění informace o dosud nejvážnějším průniku do amerických vojenských počítačových systémů.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: nemáte na svém počítači keylogger?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na některé informace charakterizující význam IT bezpečnosti v dnešním světě, články věnované bezpečnosti uživatelů na sociálních sítích a samozřejmě na významné kryptologické konference.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: pololetní přehledy nehýří optimizmem

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze samozřejmě upozornit na další informace z konferencí Black Hat a Defcon, dále třeba na distribuci Linuxu – Weaknet Linux a na některá upozornění na zranitelnosti a hrozby, které antivir nezastaví.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: Las Vegas a konference Black Hat a Defcon

Pravidelný přehled informací o problematice bezpečnosti IT. Upozorníme na spoustu odkazů věnovaných vystoupením na konferencích zmíněných v nadpisu (bezdrát, bankomaty, GSM, NSA a DHS atd.), dále na články věnované aktivitám v politické oblasti, na obsažně zajímavý přehled společnosti Verizon a další.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: jakou zvolit cestu k odpovědnému rozkrývání zranitelností?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na informace k blížící se konferenci Black Hat, na novou verzi šifrovacího nástroje TrueCrypt a na několik sad doporučení (bezpečné surfování, webové hrozby a k bezpečnosti VoIP).

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: mýty okolo bezpečnosti webových aplikací

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. V novinkách tohoto týdne se dozvíte, proč je výkonný management nejsnadnějším cílem sociálního inženýrství, jak také dálkově lze špehovat uživatele iPhone a malý přehled ukáže, co je třeba denně udělat pro svoji bezpečnost.

19. 7. 2010 0:00
Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: podceňujeme rizika kybernetických hrozeb

Pravidelný pondělní přehled informací o problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit například na informace o programu Perfect Citizen (zabezpečení kritických infrastruktur), na výsledky experimentu Robin Sage v sociálních sítích a na doporučení k zabezpečení bezdrátové sítě WLAN.

Doba čtení: 12 minut

Bezpečnostní střípky: USA přichází s bezpečnostní strategií pro totožnost online

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na analýzu firmu Qualys k SSL, na některé články k dopadení ruských agentů v USA a v řadě článků je poukázáno na problém geolokace uživatele mobilních zařízení a jeho soukromí.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: teenageři a počítačová kriminalita

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit na dokument k právům uživatelů sociálních sítí, příručku k auditu (metodologie vycházející s ohodnocení rizik), e-knihu (plagiát) „také“ hackera a na kvíz z IT bezpečnosti.

Doba čtení: 10 minut

Bezpečnostní střípky: co lze v zaměstnání akceptovat při práci s počítačem?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne lze upozornit na knihu o internetové bezpečnosti, kterou si můžete volně stáhnout, trojici článků Miche Kabaye, která obsahuje série doporučení ohledně chování uživatelů (ve vztahu k internetu, k sociálním sítím a k práci s e-maily) a na informaci o trojanu pro Linux, který dlouho zůstával nepovšimnut.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: Amerika pátrá po ukradených tajných telegramech

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne lze upozornit na informaci o tom, jak si můžete zkontrolovat své bezpečnostní nastavení na Facebooku, opravu kritické chyby v Adobe Flash a přehled záchranných CD pro boj s malware.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: Google v centru pozornosti

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na nový článek týkající se velkých botnetů, dále také na otevření poslední verze iPhone a na zajímavé a aktuální dění okolo populárních sociálních sítí.

Doba čtení: 11 minut