Hlavní navigace

Seriál Bezpečnostní střípky

Pravidelné informace z bezpečnosti IT, které se objevily v uplynulém týdnu: přehledy, obecná bezpečnost IT, spam, bezpečnost bankovních dat, software, hardware a bezpečnost, kryptografie, generátory náhodných čísel a další informace.

Bezpečnostní střípky: jaké nástroje jsou dnes hackery používány?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Upozorníme vás na informace k chystaným prezentacím na konferencích Black Hat a Defcon a na několik seznamů bezpečnostních prohřešků uživatelů IT. Hackery tu máme přes zatýkání i nadále, zpráv o jejich aktivitách není málo.

Doba čtení: 16 minut

Bezpečnostní střípky: EU chystá povinné oznamování datových průniků

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na další doporučení, která se týkají obrany před datovými průniky či před útoky DDoS, informace k nové sociální síti Google+ a čtenáři si jistě všimnou zpráv o hackerských útocích.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: Jak oznamovat datové průniky?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na vydanou strategii USA k operacím v kyberprostoru, diskuzi o vážnosti hacknutí společnosti Vodafone a možná vás zaujme „automatizované“ koukání přes rameno.

Doba čtení: 15 minut

Bezpečnostní střípky: bylo uplynulé čtvrtletí z hlediska bezpečnosti nejhorším v historii vůbec?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na přehled podvodů, se kterými se dnes můžeme setkat na Facebooku, na podrobný rozbor historie a aktivit Anonymous a na zjištění okolo zabezpečení dat iPhone.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: cílený phishing je efektivnější než spam

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na seznam nejvíce nebezpečných softwarových chyb, doporučení ohledně odstranění infekce rootkitem Popureb a také na doporučení k ochraně e-mailového účtu.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: sága LulzSec pokračuje

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na chystaná zpřísnění zákonů vztahujících se k počítačové kriminalitě a obdobně banky budou mít přísnější podmínky pro oznamování datových průniků. Dále za zmínku stojí nástroj SSL Analyzer.

Doba čtení: 15 minut

Bezpečnostní střípky: fenomén posledních týdnů, hackerská skupina LulzSec

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na několik článků věnovaných mobilní bezpečnosti, na návod, jak znovu získat kontrolu nad svým soukromím na Facebooku a třeba na upozornění na staronové volně dostupné bezpečnostní nástroje.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: otálí Evropa s kybernetickou bezpečností?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás především upozorníme na informace k (ne)bezpečnému používání USB zařízení, doporučení ohledně obran proti phishingu a na aktivity nového hráče na hackerském poli – LulzSec.

Doba čtení: 15 minut

Bezpečnostní střípky: s hackery nejsou žerty

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na diskuzi na Schneierově blogu k bezpečnosti SW (open source vs. programy z uzavřených zdrojů), na phisherské útoky proti e-mailovým službám a na nový volně dostupný antivir Microsoftu.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: počítačovou kriminalitu lákají peníze

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na doporučení, která se týkají ochrany osobních dat, resp. ID, přehled bezpečnostních vlastností Windows 7 (NSA) a opět jsou tu hackeři, problémy společnosti Sony, phishing atd.

Doba čtení: 15 minut

Bezpečnostní střípky: na čele žebříčku bezpečnostních exploitů je sociální inženýrství

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne upozorníme na některé připravované směry v americké legislativě, varování Microsoftu ohledně stahovaného SW (malware) a zaujme předložená klasifikace jednotlivých typů hackerů.

23. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: cílený phishing - reálná hrozba na obzoru

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na zjištění okolo nedostatečně chráněných informací na mobilních zařízeních, dostupnost zdrojového kódu trojana Zeus (a jeho nové hrozby) a na další informace okolo hacku společnosti Sony.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: počítačová kriminalita je globálním problémem

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na doporučení NSA pro zabezpečení domácí sítě, na informace k ochraně osobních dat online a na neustávající proud informací okolo hacku sítí společnosti Sony.

Doba čtení: 12 minut

Bezpečnostní střípky: průnik do sítě společnosti Sony

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého svátečního týdne upozorníme na některá doporučení týkající se bezpečnosti online, na „objevené“ problémy s nezabezpečeným bezdrátem a na diskuze okolo sledovaní lokací chytrých mobilů.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: jak na tom je software s bezpečností (celkový pohled)?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme i na další v uplynulém týdnu vydané přehledy, na nový volně dostupný nástroj MS Safety Scanner a žhavými tématy zůstávají bezpečnostní vlastnosti chytrých mobilů a také aktivity hackerů.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: bezpečnost uživatelů online, co je k ní třeba?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na příručky k bezpečnosti webů a k tomu jak odstranit malware ve Windows, na několik bezpečnostních utilit pro Linux a na postup amerických úřadů při likvidaci botnetu Coreflood.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: marketingový gigant Epsilon, další velký datový průnik

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme především na zprávy bezpečnostních firem, informace k bezpečnosti chytrých mobilů a také na doporučení k tomu, abyste se nestali další z mnoha obětí phishingu.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: Co je za oponou byznysu s botnety?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne upozorníme na novou verzi prohlížeče Chrome, na čerstvou epidemii otrávených odkazů (útoky na weby prostřednictvím SQL injection) a pochopitelně na neusínající aktivity hackerů.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: předmětem útoků hackerů jsou bezpečnostní firmy

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na první hodnocení bezpečnosti nových verzí prohlížečů IE9 a Firefox 4 a na informace k bezpečnostním rizikům mobilů. Hackeři nezahálí, i počítače Evropské komise byly napadeny.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: jaké jsou bezpečnostní vlastnosti nového IE9?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na články zabývající se otázkami bezpečnosti ve vztahu k Windows 7, na nepříjemné prolomení serverů společnosti RSA a na některá doporučení vztahující se k využívání sociálních sítí.

Doba čtení: 12 minut

Bezpečnostní střípky: význam mobilní bezpečnosti roste

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás nejprve upozorníme na zprávu o infikovaných reklamách na webech, poté na neustávající aktivity hackerů, hackerskou soutěž Pwn2Own a pak třeba také na přehled významných DDoS útoků.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: malware v aplikacích pro Android

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na další informace k záležitosti Anonymous versus HBGary, na problém Gmailu, doporučení ohledně bezpečnější práce s pevnými disky a na několik nových verzí volně dostupného bezpečnostního SW.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: ostuda společnosti HBGary by měla být varováním

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme na řadu článků, které se váží k průběhu konference RSA, na rozbor problému bezpečného výmazu dat na SSD discích a třeba na pětici volně dostupných online skenerů.

Doba čtení: 15 minut

Bezpečnostní střípky: proběhla konference RSA

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na nemilosrdnou odvetu skupiny Anonymous společnosti HBGary (a na poučení Tima Greena), vydání draftu k hashovací funkci SHA-4 a na volně dostupnou příručku k bezpečnosti webových aplikací.

Doba čtení: 14 minut

Bezpečnostní střípky: velmi vysoké procento hacknutých organizací

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne upozorníme především na řadu přehledů, které se minulý týden objevily, na odvetu skupiny Anonymous a uniklý plán na likvidaci WikiLeaks a na pokračování případu s konzolí Sony PS3.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: internet jako nástroj politického boje

Pravidelný pondělní přehled informací k problematice bezpečnosti IT. Z novinek týdne upozorníme na video NSA, na volně dostupné bezpečnostní programy společnosti Comodo a na příručku k bezpečnosti webových aplikací. Nepřehlédněte také seznam volně dostupných open-source nástrojů pro administrátory sítí.

Doba čtení: 9 minut

Bezpečnostní střípky: jaký je vývoj ochrany soukromí v EU?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek tohoto týdne upozorníme na informace z konference Shmoocon 2011 (třeba na přednášku k infikovaným USB zařízením) a na zprávy společností Cisco a McAfee. Také se objevily nové verze řady používaných utilit.

Doba čtení: 13 minut

Bezpečnostní střípky: proběhla konference Black Hat DC 2011

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne upozorníme na neoficiální příručku k ochraně soukromí na Facebooku, na komentáře k přehledům společností Sophos a Symantec (malware) a opět je zde řada informací o aktivitách hackerů.

Doba čtení: 16 minut

Bezpečnostní střípky: pochází Stuxnet ze spolupráce Izraele a USA?

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek právě uplynulého týdne vás upozorníme na průvodce ochranou před interními útočníky, na aktivity hackerů a na snahy Sony zabránit škodám po rozbití konzole PS3. Červ Stuxnet byl prý vyvinut v USA a v Izraeli.

Doba čtení: 11 minut

Bezpečnostní střípky: novoroční útoky malware

Pravidelný pondělní přehled informací vztahujících se k problematice bezpečnosti IT. Z novinek prvního novoročního týdne upozorníme na přehledy bankovních průniků v roce 2010, přehled počítačové kriminality a přehled útoků sociálního inženýrství v uplynulém roce. O sobě dává vědět skupina Anonymous.

Doba čtení: 10 minut