Hlavní navigace

Seriál Dohledový systém Zabbix

Dohledových systémů na koncové stanice nebo stav prvků v síti je spousta, od velkých, komerčních, až po malé, zdarma, nejlépe open-source. Nicméně to, že jsou zadarmo, neznamená, že nic neumí. Tento seriál věnuji jednomu dohledovému systému, který je šířen jak jinak než pod licenci GPL. Tento systém se jmenuje Zabbix.

Nový Zabbix 4.0 LTS: mnoho úprav vzhledu i funkčnosti

Společnost Zabbix SIA vydala 2. října 2018 novou verzi monitorovacího systému Zabbix. Zabbix 4.0 LTS přináší spoustu nových vlastností, které si podrobněji popíšeme.

Doba čtení: 11 minut

Nový Zabbix 3.4: upravené rozhraní a konfigurovatelný JMX endpoints

Společnost Zabbix SIA vydala 22. srpna 2017 novou verzi monitorovacího systému Zabbix. Jedná se o non LTS verzi 3.4. Zabbix 3.4 přináší spoustu nových vlastností, které si podrobněji popíšeme.

Doba čtení: 3 minuty

Nový Zabbix 3.0: vylepšené rozhraní a podpora šifrování

Společnost Zabbix SIA pravděpodobně 16. února 2016 vydá novou verzi monitorovacího systému Zabbix. Jedná se o novou verzi 3.0. Bude mít prodlouženou podporu na dobu 5 let. Zabbix 3.0 přináší spoustu nových vlastností, které si podrobněji popíšeme.

Doba čtení: 7 minut

Sběr dat se systémem Zabbix

V minulém článku z naší série o dohledovém systému jsme si nainstalovali Zabbix, serverovou část a také jeho frontend. V tomto volném pokračování se podíváme na to, jak sbírat různá data, po kterých jakožto informační maniaci dychtíme, abychom se jimi následně mohli probírat a kochat.

Doba čtení: 8 minut

Dohledový systém Zabbix

Dohledových systémů na koncové stanice nebo stav prvků v síti je spousta. Od velkých, komerčních až po malé, zdarma, nejlépe open-source. Nicméně to, že jsou zadarmo, neznamená, že nic neumí. V tomto článku se budeme věnovat jednomu dohledovému systému, který je šířen pod licenci GNU GPL. Jmenuje se Zabbix.

Doba čtení: 7 minut