Hlavní navigace

Výběr distribuce

Sdílet

Na Linux jste mohl slyšet různé protichůdné názory. Ortodoxní zastánci Linuxu vám budou říkat, že v něm jde všechno samo a že s ničím není žádný problém. Ortodoxní zastánci MS Windows vám zase budou tvrdit, že Linux se ovládá z příkazové řádky a že každý program si musíte sami dodělat. Jak už to tak bývá, pravda je někde uprostřed.

Jsem zde správně?

„Slyšel jsem o tom Linuxu a chtěl bych se dozvědět víc…“ Pokud přicházíte s tímto přáním, můžete zde být na správném místě. „Chtěl bych ten Linux zkusit.“ Ještě lépe – asi tu jste dobře. „Chci se dozvědět, kde Linux seženu, kolik stojí, co je to distribuce, jakou mám zvolit atd.“ Trefa, teď již jste zcela jistě na správném místě.

Na Linux jste mohl slyšet různé protichůdné názory. Ortodoxní zastánci Linuxu vám budou říkat, že v něm jde všechno samo a že s ničím není žádný problém. Ortodoxní zastánci MS Windows vám zase budou tvrdit, že Linux se ovládá z příkazové řádky a že každý program si musíte sami dodělat. Jak už to tak bývá, pravda je někde uprostřed. Možná jste také slyšel, že je Linux zadarmo, a najednou zase někdo říká, že se dá koupit. Možná jste slyšel i o tzv. distribucích a není vám přesně jasné, co to je. Odpovědi na výše uvedené otázky naleznete v tomto tutoriálu.

A teď již dost řečí, dejme se do zkoumání Linuxu!

Jednotlivé kapitoly lze číst jak za sebou, tak napřeskáčku. Chcete-li si pročíst celý tutoriál, používejte odkazy „další kapitola“ na konci stránek. Chcete-li číst tutoriál napřeskáčku, vyberte v obsahu.