Hlavní navigace

Linux v domácnosti

Sdílet

Jsem zde správně? "Slyšel jsem o tom Linuxu a chtěl bych se dozvědět víc..." Pokud přicházíte s tímto přáním, můžete zde být na správném místě. "Chtěl bych ten Linux zkusit." Ještě lépe -- asi tu jste dobře. "Chci zkusit Linux na svém domácím počítači." Trefa, teď již jste zcela jistě na správném místě.

Jsem zde správně?

„Slyšel jsem o tom Linuxu a chtěl bych se dozvědět víc…“ Pokud přicházíte s tímto přáním, můžete zde být na správném místě. „Chtěl bych ten Linux zkusit.“ Ještě lépe – asi tu jste dobře. „Chci zkusit Linux na svém domácím počítači.“ Trefa, teď již jste zcela jistě na správném místě.

Na Linux jste mohl slyšet různé protichůdné názory. Ortodoxní zastánci Linuxu vám budou říkat, že v Linuxu jde všechno samo a že s ničím není žádný problém. Ortodoxní zastánci Windows vám zase budou tvrdit, že Linux se ovládá z příkazové řádky a že každý program si musíte sami dodělat. Jak už to tak bývá, pravda je někde uprostřed. Tento tutoriál se pokouší ukázat Linux laikům a zbavit ho tak jistého závoje tajemna, který kolem něj lidé šíří, ať už umyslně, či z neznalosti. Pokud se nám to povede a Linux se vám zalíbí, splnil tento tutoriál svůj účel.

A teď již dost řečí, dejme se do zkoumání Linuxu!

Jednotlivé kapitoly lze číst jak za sebou, tak napřeskáčku. Chcete-li si pročíst celý tutoriál, používejte navigační odkazy na začátku a na konci každé kapitoly. Chcete-li číst tutoriál napřeskáčku, vyberte si kapitolu v menu.