Hlavní navigace

HTC do telefonů nainstalovalo šmírovací aplikaci

5. 10. 2011

Sdílet

V některých telefonech HTC se po aktualizaci objevila aplikace HtcLoggers.apk, která na jednom ze síťových portů zpřístupňuje jak informace o systému, tak i osobní data uživatele. K datům má přístup jakákoli aplikace, která si vyžádá práva k přístupu do internetu. Účelem aplikace měla být jednodušší analýza problémů, na které mohou uživatelé během používání telefonu narazit, ale její implementace se zrovna nepovedla. Na důvěře nepřidá ani další nová položka v seznamu aplikací s názvem andro­idvncserver.ap­k.

I když je podobné pochybení vážnou bezpečnostní hrozbou, uživatelé by se měli mít na pozoru před těmi vážnějšími. Androidí telefony nedostávají aktualizaci kvůli každému nalezenému problému a díky tomu fungují různé rooty na jeden klik a podobně. Stejné chyby, které uživatelům dobře poslouží, tak mohou na uživatele vykecat mnohem víc než šmírovací aplikace od HTC. Naštěstí se HtcLoggers.ap­k proslavil mediálně natolik, že ho HTC plánuje minimálně zabezpečit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.