Hlavní navigace

LibreOffice 7.2 RC1 ukazuje nejen rychlejší běh

14. 7. 2021

Sdílet

LibreOffice Autor: The Document Foundation

První kandidát na příští verzi kancelářského balíku LibreOffice 7.2 je na světě. Vyzkoušet si tak můžeme novou funkcionalitu jako například command pop-up / heads-up display, počáteční podporu GTK4, kompilaci do WebAssembly, cachování fontů pro jejich rychlejší rendering, mnohá vylepšení výkonu v Calcu, obvyklá vylepšení importních a exportních filtrů.

Dále s touto verzí skončí používání OpenGL kódu pro vykreslování, LibreOffice přechází na výkonnější knihovnu Skia od Google. Rychlejší je i import docx souborů, velké obrázky se nyní načítají až na požadavek uživatele a Impress nyní rychleji renderuje slajdy díky použití přednačítání právě u velkých obrázků. Navíc v Impresu byly upraveny mnohé výchozí vzhledy v nabídce, které nyní vypadají lépe.

Pro tuto RC1 chvíli lze říci, že tvůrci zahrnuli 200 commitů a opraveno je více než 100 chyb. Ostrá verze LibreOffice vyjde v polovině srpna. Více v oznámení, případně detaily v záznamu na Wiki projektu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.