Hlavní navigace

V práci s počítačom sú Česi len priemerní

30. 1. 2007

Sdílet

Hospodárske noviny dnes uverejnili článok, ktorý je odrazom včerajšieho zverejnenia prieskumu, ktorý si nechala vypracovať spoločnosť Microsoft. Prieskum, v ktorom hodnotili šéfovia firiem počítačové znalosti svojich podnikových zamestnancov, sa uskutočnil v rôznych krajinách Európy.

Podľa českých manažérov sú ich zamestnanci vo všetkých ohľadoch pod priemerom Európskej únie. Európskemu priemeru sa Česi blížia len v základoch práce s počítačom, elektronickú poštu alebo textový editor dokáže používať 85 percent českých zamestnancov. Avšak pri ovládaní špecializovaného software alebo využívaní internetu Česi výrazne zaostávajú a predbehli ich dokonca aj Rumuni.

(Zdroj: Hospodárske noviny)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 1. 2007 13:16

  František Ryšánek (neregistrovaný)
  Už odkazovaný článek na ihned.cz má spornou informační hodnotu. Není tam uveden přesný zdroj informace (Brusel - od našeho zpravodaje), natožpak něco o metodice sběru dat, způsobu hodnocení apod. Například se nabízí otázka, jestli ti manageři byli místní nebo cizinci, potažmo zda náhodou nemluví spíš o jazykové bariéře, nakolik jejich hodnocení vypovídá o objektivních znalostech podřízených, nebo spíš o subjektivním mínění řečených managerů o kvalitě svých podřízených, o sklonu managerů hodnotit spíše pozitivně nebo spíše lehce skepticky...

  BTW, co je to specializovaný software? Photoshop? Podniková ekonomická aplikace? Systém řízení nějakého průmyslového stroje? Dovedu si představit, že původem německý software s "mezinárodním rozhraním" v angličtině může být vcelku španělská vesnice i pro člověka obecně počítačově gramotného, který se rámcově orientuje v technologiích "pod kapotou".

  Jestli je uveřejněný závěr nakonec objektivně pravda či nikoli, to je pak úplně někde jinde :-)
 • 4. 2. 2007 13:06

  ernie (neregistrovaný)
  Někde jsem celkem nedávno četl jakýsi průzkum, kde bylo vyprůzkumováno :oD ,že nízká produktivita práce v ČR není zapříčiněna ani tak nízkými schopnostmi pracujících, jako spíš neschopností vedení, a špatnou organizací práce (Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti) .

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky