Hlavní navigace

Root.cz – linux, open source a free software

SCP má desítky let starou chybu, server může podvrhovat soubory

Programovací jazyk Go: dokončení popisu vlastností samotného jazyka

Dnes dokončíme popis vlastního jazyka. Nejprve se budeme zabývat zbylými operátory, ukážeme si způsob využití konstrukce select-case pro komunikaci mezi gorutinami a popíšeme si deklaraci konstant i význam identifikátoru iota.

Přijďte na WordCamp Praha 2019, největší konferenci v ČR nejen o WordPressu

Pokud se zajímáte o webové stránky, počítače nebo marketing, a chcete se dozvědět něco nového či poznat skvělé lidi, je pro vás WordCamp ideální akcí, na kterou byste měli zajít.

Bash 5.0 vyšel s mnoha novinkami a vylepšeními

Vývojáři uvolnili novou verzi shellu Bash s číselným označením 5.0. Přináší řadu oprav, ale i mnoho novinek. Vylepšuje například práci s historií, přidává nové užitečné proměnné a lépe odpovídá specifikaci POSIX.

Doba čtení: 2 minuty

Softwarová sklizeň (9. 1. 2019)

Dnes si zopakujeme řešení parciálních diferenciálních rovnic, zavzpomínáme si na staré počítače od Atari, vyzkoušíme program pro práci s 3D modely a podíváme se na software pro medicínské vizualizace.

Doba čtení: 1 minuta

GitHub nabízí soukromé repozitáře zdarma pro tři spolupracovníky

GitHub představil první změnu od té doby, co ho v loňském roce koupil Microsoft: nabízí soukromé repozitáře zdarma. Pokud vám stačí tři spolupracovníci, nebudete muset za neveřejné repozitáře platit.