V případě vítězství SCO by bylo samozřejmě nejjednodušší nahradit spornou část kódu. Ovšem je snazší to říci, než provést. Zajistit stejnou funkčnost/funkcionalitu za použití jiného kódu nemusí být nejjednodušší. Navíc u něčeho tak komplexního, jako je linuxové jádro, lze jen těžko předvídat dopad změny (byť nepatrné) na celé chování systému/jádra. A co když navíc tyto změny nebude možno uskutečnit v rozumném časovém horizontu?
Firmy a velcí uživatele pod pohrůžkou soudu ze strany SCO opustí od použití Linuxu. Část se přesune na serverové farmy postavené na MS Windows, část na jiné unixove varianty jako BSD, Solaris nebo AIX.
Ostatní mohou použít dedikovaná zařízení/systémy pro sdílení souborů, zálohování apod. Toto by byla největší procentuální ztráta Linuxu. V případě koncových uživatelů by byla situace zřejmě jiná. SCO by těžko soudně řešila každého konkrétního provozovatele Linuxu. Což ovšem neznamená, že by to nemohla zkusit.
Z toho důvodu je zde několik možnosti:
1) Zůstat na Linuxu
Toto rozhodnutí by mělo jistá rizika, řešením (nedokonalým) by mohlo býti maskování/skrytí identity OS pomocí konfigurace/změny nastavení systému.
2) Přejít na BSD variantu
Poměrně jednoduchý přechod pro stávající uživatele Linuxu. Historie BSD prakticky garantuje nekomplikovanou budoucnost.
3) Přejít na jiný uzavřený Unix (zdarma či levný)
Solaris byl svého času touto cestou, jiný by se jí mohl stát.
4) Nainstalovat MS Windows
Když je nelze porazit, vždy je možno se k nim přidat ;)
Takže otázka pro všechny: Co když opravdu SCO zvítězí?
Zdroj: newsforge.com