Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (25. 5. 2016)

25. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes budeme hromadně uploadovat soubory na wiki, využijeme prohlížeč Gerber (PCB) souborů, vyzkoušíme emulační vrstvu pro spouštění Android aplikací a rozmístíme okna na ploše.

Commonist

Nástroj pro hromadný upload souborů na Wikipedia Commons, případně na jiný wiki systém založený na Mediawiki. Společně s těmito soubory umožňuje nastavit i doplňující informace (autor, zdroj, licence, datum, kategorie apod.). Schopnosti programu mohou otestovat uživatelé různých systémů – OS X, Windows nebo distribucí Linuxu. Vyžaduje běhové prostředí JRE a tolerantní názor na symboliku v logu.

commons.wikimedia.org/wiki/Com­mons:Commonist, 1.5.0

gerbv

Prohlížeč souborů v Gerber formátu, které jsou velmi častým výstupem CAD nástrojů pro návrh desek plošných spojů (PCB). Podporuje novější standard RS-274X, nicméně se starším (RS-274D) si už neporadí. Umožňuje pracovat s jednotlivými vrstvami. Nechybějí nástroje pro měření rozměrů, změnu polarity vrstev, zobrazení více desek zároveň nebo exportování vrstev do samostatných souborů (např. PNG).

gerbv.geda-project.org/, 2.6.0

Shashlik

Sada softwarových komponent tvořící emulační vrstvu, která dokáže zajistit běh Android aplikací přímo na Linuxu. Pracuje s APK soubory, pomocí Androidu běžícím na pozadí spustí danou aplikaci v samostatném okně, maličkostí pak musí být extrakce ikony ze souboru a vytvoření klasického zástupce. Projekt je ve fázi raného vývoje, proto nelze počítat, že poběží jakákoli aplikace, na kterou si ukážeme. Ale jistý potenciál přehlédnout nelze.

www.shashlik.io/, 0.9.3

PyGrid

Utilita pro jednoduchou organizaci otevřených oken tak, aby byl využit prostor co nejvíce a nejefektivněji. Konfiguraci lze provést pomocí JSON souboru, který již obsahuje výchozí nastavení (minimální a maximální šířka / výška, rozteč mezi okny v pixelech apod.). PyGrid je schopen pracovat s jedním i více monitory. Pro přesouvání oken na ploše pak slouží předdefinované klávesové zkratky.

github.com/mjs7231/pygrid

Blbinka

O Dubaji se říká mnoho věcí. Že je městem luxusu, neomezených možností, superlativů nebo třeba bizarních snů. Díky tomu sbírá jeden rekord za druhým, a nevyhýbají se mu ani prvenství. Kancelářskou budovu postavenou pomocí 3D tiskárny ještě žádné jiné město nemá.

Autor článku