Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (27. 2. 2019)

Jiří Sluka

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme vytvářet ručně psané poznámky, představíme si TUI rozhraní běžící nad jádrem OS, budeme vytvářet vlastní build skripty v C# a nakonec se podíváme, jaké nám další dny přinesou počasí.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Xournal++

Pokud vám název Xournal něco říká, není to vůbec náhoda. Jedná se o nástroj pro vytváření ručně psaných poznámek – tedy něco ve stylu OneNote. Xournal++ představuje vlastně to samé, tentokrát však dostal důvěru jazyk C++ (na místo C). Aplikace umožní anotovat PDF dokumenty, vkládat objekty, dále podporuje LaTeX, definice šablon, nahrávání audia a poradí si i s rozpoznáváním tlaku dotykového pera za předpokladu, že používáte tablet (např. Wacom).

github.com/xournalpp/xournalpp/, 1.0.8, C++

OverOS

OverOS je jednoduché TUI s vlastním shellem, adresářovou strukturou a API rozhraními, které běží nad základním jádrem, jako je kupříkladu GNU/Linux. Umožní vykonávat příkazy z adresáře či spouštět aplikace při načtení (KAutoRun), což lze využít k nastavení ovladačů nebo služeb.

sykeben.github.io/overos/, 0.1.5, C++

Cake

Cake je postaven na kompilátoru Roslyn a umožňuje psát vlastní build skripty v C#. Pracuje napříč operačními systémy (Linux, macOS, Windows) i runtimy (.NET, .NET Core a Mono). Chová se stejně při buildování na vlastním stroji i CI systémech, jako je AppVeyor, Azure DevOps, TeamCity, TFS nebo Jenkins. Podporuje také nástroje hojně používané v rámci tohoto procesu, ať je to MSBuild, .NET Core CLI, MSTest, xUnit, NUnit, NuGet, ILMerge, WiX nebo SignTool.

cakebuild.net/, 0.32.1

temps

Temps je minimalistická aplikace, která informuje o aktuálním počasí a současně zobrazuje předpověď na několik dalších dní. Umožňuje nastavení sledované lokality. Nabízí interaktivní hodinový graf vývoje počasí pro zvolenou oblast. Pomocí animací vizualizuje podmínky pro aktuální i následující dny. Aplikace vyžaduje vzhledem ke své zdánlivé jednoduchosti tolerantnost k vlastnostem Electronu.

jackd248.github.io/temps/, 0.7.0

Blbinka

Výrobcům zřejmě docházejí nápady, v jaké oblasti trumfovat jeden druhého. Nokia se do toho opřela opravdu nevídaným způsobem.