Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (8. 6. 2016)

8. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme komunikovat přes Hangouts, využijeme nástroj pro P2P synchronizaci souborů, vylepšíme YouTube a nakonec otestujeme programy pro Cygwin.

YakYak

Desktopový klient pro službu Google Hangouts, která umožňuje komunikaci formou hlasových a video hovorů. Současně poskytuje prostředí pro chatování, vytváření skupinových konverzací, upozorňování na příchozí zprávy a další události, posílání obrázků, procházení historie konverzace, integraci audia / videa, nechybí ani indikace, když protistrana zrovna píše. YakYak lze stáhnout nejen pro Linux, ale i ostatní platformy.

github.com/yakyak/yakyak, 1.2.1

Librevault

Řešení pro synchronizaci souborů formou P2P (peer-to-peer) spojení. Podle autorů jsou data šifrována na straně klienta standardizovaným algoritmem AES-256, přičemž je použit kryptografický protokol TLS a algoritmus pro hashování SHA-3. Librevault lze použít také v lokální síti, aniž by muselo být k dispozici internetové připojení.

librevault.com/, 0.1.15

YouTube +

Doplněk pro Google Chrome nebo Mozillu Firefox, který rozšiřuje možnosti a funkce nabízené službou YouTube. YouTube + představuje především modifikovatelné názvy přidaných nástrojů, blokování reklam na hlavní stránce, přesměrování na stránku odběrů po kliknutí na logo, povolení nekonečného rolování feedem (žádné tlačítko pro načtení dalších), spuštění videa v pop-out režimu, zakázání SPF, změnu rozvržení výpisu videí do mřížky, použití vylepšeného notifikačního boxu a mnoho dalšího.

github.com/ParticleCore/Particle, 1.3.0

Cygwin Ports

Rozsáhlý repozitář open source programů vyvíjených pro Cygwin, včetně X11 prostředí (GNOME, KDE, MATE, XFCE, LXDE, Razor-Qt, ROX a Sugar), interpretů (Falcon, Java, Mono, PHP, a PyPy), multimediálních frameworků (GStreamer, MPD, MPlayer, VLC, Xine, a XMMS2) nebo toolchainů pro Linux, MinGW, Solaris či vestavěné systémy. Součástí je i nástroj cygport tool pro vytváření Cygwin balíčků.

skoleni

sourceforge.net/projects/cygwin-ports/, 0.20.1

Blbinka

Pokud Samsung v roce 2013 nemluvil do větru, už během příštího barcelonského kongresu MWC bychom se mohli dočkat ohebného telefonu. Čas se krátí a média pomalu začínají vytahovat tři roky starý reklamní spot.

Autor článku