Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (9. 8. 2017)

9. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zkonvertujeme textové formáty, podíváme se na jedno integrované vývojové prostředí, vyzkoušíme si balíček pro analýzu signálu a seznámíme se s otevřeným ERP systémem.

Smjrifle Text Converter

Jednoduchý multiplatformní nástroj určený k snadné konverzi textu napříč širokým spektrem podporovaných formátů (ASCII, HEX, Base64, Binary, Octal a spoustu dalších). Díky tomu, že je napsaný v Javě nevyžaduje žádnou instalaci a lze ho provozovat na kterémkoli systému, který má nainstalovaný Java Runtime Environment. Program umožňuje konverzi v reálném čase a výsledek si pak může uživatel zkopírovat. 

github.com/smjrifle/smj-text-converter, 1.0

jGRASP

Software s intuitivním grafickým rozhraním navržený tak, aby mohl být integrovaným vývojovým prostředím (IDE) pro všechny linuxové a unixové operační systémy. Je vyvíjen Oddělením počítačové vědy a softwarového inženýrství Fakulty inženýrství Samuela Ginna Univerzity Auburn. Primárně je sice určen pro vývoj v Javě, ale zvládá i C, C++, Java, objektové C, VHDL a Ada.

www.jgrasp.org, 2.0.4

sigrok

Softwarový balíček pro analýzu signálu, který zvládá komunikaci se spoustou zařízení jako jsou logické analyzátory, osciloskopy, multimetry, LCR metry, hlukoměry, teploměry, vlhkoměry, anemometry, luxmetry, dataloggery, funkční generátory spektrální analyzátory, napájecí zdroje a další. Podporuje také široké spektrum hardwaru. Celý projekt je vyvíjen pod licencí GNU GPL a jeho jednotlivé součásti jsou napsány v C, C++, Pythonu, GTK+ a Qt.

sigrok.org, 0.7.0

Apache OFBiz

Otevřený systém plánování podnikových zdrojů (ERP). Nabízí balíček podnikových aplikací, které integrují a automatizují spoustu podnikových procesů jako je účetnictví, personalistika, projektový management, správa obsahu, elektronické obchodování, objednávky, prodej a spousta dalších. Jak název napovídá, jedná se o projekt Apache Software foundation. 

skoleni

ofbiz.apache.org, 16.11.03

Blbinka

Výběr profilové fotografie na seznamovací aplikaci je otázku vkusu každého uživatele. Jsou však věci, kterých je třeba se vyvarovat.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.