Hlavní navigace

Změny kódu provedené firmou SGI nestačí, říká SCO

- nomad

Decentní výtažek z dalšího z mnoha zahraničních článků věnovaných kauze SCO vs. SGI.

Na www.vnunet.com/li­te/News/1144066 vyšel článek věnovaný nedávné kauze SCO vs. SGI. Tohle je hodně stručný a volný výcuc.

SCO trvá na tom, že úpravy, které SGI provedla v některých částech jejich unixového kódu, nezabrání ve zrušení jejich (SGI) unixové licence. SCO tak plánuje odebrání této licence i poté, co byl, dle nedávných prohlášení, sporný kód z XFS (nyní v Linuxu) odstraněn.

Licence by měla vypršet ke 14. říjnu, tedy dva měsíce po zaslání stížnosti firmě SGI. Dopis, datovaný 13. srpna, obviňuje SGI z volného zpřístupnění, neautorizovaného převodu a neautorizovaného použití a kopírování zdrojového kódu SCO.

V odpověd SGI zveřejnila prohlášení, ve kterém Rich Altmaier (softwarový vícepresident, SGI) oznámil, že byl zrevidován kód dodaný do Linuxu (XFS) a změněno na 200 z více než miliónu řádek.

K tomuto ovšem Blake Stowell (ředitel veřejných vztahů, SCO) ve své reakci řekl: „Drobné zásahy do XFS neodčiní jejich přestupek. SGI musí k nápravě učinit více, tak, jak je ostatně nastíněno v srpnovém dopise.“

SCO musí ještě rozhodnout, jak vynutit ukončení licence SGI, ale Stowell již naznačil, že společnost může zrušit všechna práva SGI spadající pod inkriminovanou smlouvu.

„Nevěříme, že SGI učinila všechny kroky nezbytné k urovnání všech jejich provinění a vlastně (ve skutečnosti) v jim adresovaném dopise konstatujeme, že porušení těchto dohod ani nemůže býti napraveno. Poskytneme jim nicméně dva měsíce k nápravě.“

Našli jste v článku chybu?
9. 10. 2003 14:16
dejf (neregistrovaný)

Inu, vzhledem k tomu, ze asi nedojde k zadnemu soudnimu odneti licence (jak taky....), tak mas asi pravdu, vsichni budou mit vsechno a SCO bude cas od casu virit vodu PR prohlasenima. Je to neco jako reklamy na M$, taky nemaj ucinek, ale nastvou/pobavej kdyz tvrdej ze jediny legalni system prodava M$. Problem je v tom, ze ti nejbohatsi/nejblbejsi na tyhle kecy obcas daj, nicmene, kdyz je nekdo vul, tak at si klidne hodi widle na masinu, jeho problem (dokud po me nebude chtit abych mu ji opravil…

9. 10. 2003 13:32
Jindru (neregistrovaný)

vsak co at SCO svoji licenci strci treba do trezoru. SGI si necha svuj IRIX IBM svuj AIX a vsichni (vcetne SCO) si nechame LINUX. myslim ze vsichni (az na SCO) souhlasi, tak co?