Hlavní navigace

Adobe

BSA znovu zasahuje (a nabízí prý i Linux)

O praktikách BSA jsem zatím slyšel jen z vyprávění. To se však změnilo a i k nám dorazil "osvětový" materiál této organizace. Kde vzala BSA adresu a proč ji podporuje Policie ČR? Dozvíte se v článku.

Doba čtení: 9 minut

Případ ElcomSoftu jde před soud

Žádost ruské společnosti ElcomSoft, zaměstnavatele D. Skljarova, o zamítnutí žaloby byla oslyšena a případ půjde k soudu. Firma odstranila ochranu proti kopírování v software Adobe eBooks a porušila tak kontroverzní zákon DMCA. Podrobnosti TheRegister a CNet.

11. 5. 2002 8:45

Adobe chce žalovat autory KIllustratoru

Nedávno se objevila informace, že Adobe chce žalovat autory Open Source vektorového editoru KIllustrator (součást KOffice) za potenciální poškozování dobrého jména jejich produktu Illustrator. Podle tohoto článku (automatický překlad z němčiny)…

12. 7. 2001 9:29

Acrobat Reader bude i pro PalmOS

Adobe a Palm Computing se údajně dohodli na přenesení prohlížeče formátu PDF na PalmOS. Podrobnosti přineslo Živě (a samozřejmě, jak jej jejich neblahým zvykem, bez uvedení zdroje).

10. 2. 2000 0:00

Port FrameMakeru není náhodou

Podle Živě není port FrameMakeru od Adobe žádnou náhodou a další produkty budou zřejmě následovat. V prvním čtvrtletí lze prý očekávat i linuxovou verzi Adobe Distilleru. Další informace na Živě.

20. 12. 1999 0:00

Beta FrameMakeru 5.5.6 volně k stažení

Už i společnost Adobe si zřejmě začíná uvědomovat význam Linuxu. Alespoň tomu nasvědčuje první port jedné z jejich aplikací – FrameMakeru 5.5.6. Jde o program pro tvorbu komplexních dokumentů, který se prý hodí jak na psaní dopisů, tak na…

16. 12. 1999 0:00

Acrobat Reader přeci jen umí hledat

V poslední softwarové sklizni jsem uvedl, že Acrobat Reader pro Linux neumí vyhledávat v PDF dokumentech. Byl jsem několika čtenáři upozorněn, že minimálně verze 4.0 vyhledávání umí. Tímto se firmě Adobe omlouvám :)

13. 8. 1999 0:00

Softwarová sklizeň (12. 8. 1999)

Týden uplynul jako voda a je tu opět přehled softwarových zajímavostí...

Doba čtení: 3 minuty