Hlavní navigace

SCO

Proti SCO se postavil již i Novell

Neuplyne snad den, aby se neobjevily nové zprávy o vývoji sporu firmy SCO s IBM. Zatímco SCO rozesílá po světě dopisy, kde obvykle říká, že zrovna proti adresátovi nic nemá, IBM víceméně mlčí. A když už nějakou zprávu vydá, je tato dosti sebevědomá. Podle posledních zpráv to vypadá, že IBM má k sebevědomí docela dobré důvody. Pokud ještě nemáte kauzy SCO plné zuby, čtěte dál.

Doba čtení: 4 minuty

IBM zastaví hrozbu SCO pro Linux

SCO zahájilo soudní tažení proti IBM a dokonce zastrašuje své vlastní zákazníky, aby tak zabránilo jejich přechodu na Linux. Měly by se firmy používající Linux opravdu obávat? Ne. Forrester očekává, že IBM vytvoří konsorcium, jež vyplatí SCO nebo ho přímo koupí.

Doba čtení: 2 minuty

Právníci LinuxTag vyzývají SCO k ukončení kampaně

Právníci zastupující asociaci LinuxTag vyzvali SCO, aby upustila od svých nepoctivých praktik. Toto prohlášení, datované 23. 5., tvrdí, že firma SCO zasívá nejistotu do komunity uživatelů GNU/Linux, mezi vývojáře a dodavatele. „SCO musí…

28. 5. 2003 9:15

Nejhorší možný scénář

Na newsforge.com vyšel článek nazvaný "Nejhorší možný scénář" a zamýšlí se, co by asi bylo, kdyby SCO vyhrálo svůj spor s IBM. Ty podstatné myšlenky stručně shrnuje tento článek.

Doba čtení: 1 minuta

Podepíšete petici proti SCO?

Petici proti jednání SCO můžete podepsat online na webu petitiononline­.com.

20. 5. 2003 9:14

SCO: Linux opisoval z UnixWare

Další vyjádření ke sporu SCO vs. IBM poskytl CEO SCO Darl McBride. V linuxovém kódu se podle něj objevily jak řádky zdrojového kódu přímo opsané z UnixWare, tak i modifikované, aby jako UnixWareové nevypadaly. IBM vydalo minulý týden své vyjádření k obviněním ze strany SCO.

5. 5. 2003 14:52

IBM odmítá obvinění SCO

IBM již vydalo oficiální stanovisko k žalobě firmy SCO. Dokument nese název Answer to the complaint of Plaintiff a IBM v něm vyvrací tvrzní SCO a mj. také tvrdí, že nároky SCO nejsou právně podložené a žádá o zamítnutí celého případu. Rozbor dokumentu je na MozillaQuestu.

3. 5. 2003 2:53

SCO zřejmě poškodí vlastní útok na IBM

Ve zprávě pro regulátora trhu SCO přiznalo, že žaloba na IBM nejspíše poškodí finanční pozici SCO. Vedení SCO zároveň přiznalo, že spor může poškodit i další firmy v sektoru a povolilo dvěma hlavním akcionářům SCO prodej jejich akcií. IBM zároveň…

3. 4. 2003 8:27

SCO vs IBM: IBM vyvrací obvinění

Vývoj causy SCO vs IBM sleduje ezin MozillaQuest. Aktuální informace o případu a reakce IBM na obvinění ze strany SCO jsou obsaženy v článku IBM Replies to Some SCO Allegations but Hides Lots Too. IBM totiž postupně vyvrací jednotlivé body žaloby, ale zatím si mnoho karet nechává v rukávu.

30. 3. 2003 7:07

Connectiva odmítá aktivity SCO proti IBM

Connectiva, která je také součástí UnitedLinuxu, odmítá aktivity SCO proti IBM. Článek na MozillaQuestu perfektně shrnuje minulé dění a obsahuje i stanovisko Linuse Torvaldse a především Gordona Ho z Connectivy.

19. 3. 2003 10:00

Proč SCO žaluje IBM?

Zřejmě největší díl pozornosti médií i čtenářů, zejména z Open source tábora, poutají v současné době aktivity firmy SCO. Ta zaútočila na největšího příznivců Open Source, na svého partnera, ale také konkurenta, firmu IBM. Žaluje Velkou Modrou o miliardu dolarů za snížení hodnoty intelektuálního vlastnictví spojeného s UNIXem.

Doba čtení: 4 minuty

Analýza nebezpečí SCO pro Linux

O potenciálním nebezpečí poplatků pro linuxové uživatele ze strany SCO jsme již informovali. SCO by teoreticky mohlo chtít poplatky za veškeré knihovny, které z kódu vlastněného firmou SCO vycházejí. Analýzu toho, jak nebezpečí čelit a co to pro…

10. 2. 2003 9:02

Rok 2002: soudní spory

V minulé kompilaci jsem naznačil obchodní výsledky za rok 2002 pro pár zajímavých firem. Rok 2002 však kromě toho, že byl rokem SPAMu, byl i rokem soudních i mimosoudních bitev a přestřelek. Mezi nejexponovanější patřily slovní útoky Microsoftu na Open Source, stejně jako soudní spory proti Microsoftu. Další hvězdou loňského roku pak byl zákon DMCA a autorská práva vůbec.

Doba čtení: 8 minut

Caldera opět SCO

Společnost Caldera si mění jméno zpět na SCO. Tato změna má využít dlouholeté tradice jména SCO a zdůraznit její oddanost Linuxu, produktům SCO OpenServer a SCO UnixWare.

30. 8. 2002 9:04

VarBusiness.com otestoval linuxové distribuce

Redaktoři VarBusiness.com otestovali několik předních distribucí Linuxu (Caldera OpenLinux Server 3.1.1, Mandrake Linux 8.2, Red Hat Linux 7.3, Slackware 8.0, SuSE 8.0 a Turbolinux 7 Server) a o své zkušenosti se podělili v tomto článku. Prozradím, že nejlépe dopadl Mandrake a SuSE.

30. 7. 2002 9:37

Red Hat komentuje alianci UnitedLinux

Jak vidí alianci Caldery, SuSE, Connectivy a Turbolinuxu Red Hat? V prohlášení, které získal LinuxToday se píše, že si Red Hat počká a pak se uvidí, co z toho vlastně vznikne. Zatím soudí, že linuxový business se točí kolem podpory zákazníků a…

2. 6. 2002 7:04

Aliance Caldery Conectivy, SuSE a Turbolinuxu ve vzduchu

Podle serveru ExtremeTech oznámí ve čtvrtek Caldera, Conectiva, SuSE a Turbolinux spolupráci na jedné standardizované linuxové distribuci, která by údajně měla lépe konkurovat Red Hatu. Nevím, zda je to míněno opravdu vážně, ale podobná dohoda mi…

29. 5. 2002 9:26

Porovnání distribucí pro její správnou volbu

Rozhodování při volbě distribuce by mohl usnadnit tento článek. Jedná se o stručné porovnání verzí klíčových balíčků a dalších parametrů nejdůležitějších distribucí – SuSE, Corel, Linpus, Slackware, Mandrake, Red Hat, CLE, TurboLinux, Caldera a Debian.

1. 6. 2001 20:03

Linux a Unix v podnikání - SCO/CALDERA Authorisation 2001

Ve čtvrtek 1.3. od 9:00 se v hotelu Diplomat v Praze koná tradiční setkání obchodních partnerů společnosti SCO. Nově je tato akce otevřena i pro koncové zákazníky a zájemce, kteří se zajímají o prostředí Linuxu a Unixu a chtějí se dozvědět více o produktech společností SCO, ale i Caldera a Tarantella.

22. 2. 2001 0:00
SCO
Doba čtení: do minuty