Hlavní navigace

SCO si udělá vlastní GROKLAW

SCO zřejmě došla trpělivost se serverem GROKLAW a rozhodl se proto vytvořit si vlastní alternativu.

14. 10. 2004 10:42

IBM žaluje SCO pro krádež

IBM podalo žalobu na SCO v níž jej mimo jiné obviňuje z krádeže 783 000 řádků zdrojového kódu pod GPL licencí. (Zaslal sheeryjay.)

20. 8. 2004 8:56

IBM se ohradila proti žalobě SCO

Společnost IBM se tvrdě ohradila proti žalobě SCO. Ve svém stostránkovém dokumentu poukazuje na to, že ještě 4. srpna nabízela SCO na svých stránkách ke stažení kernely řady 2.4. Pokud se ukáže, že SCO vypouštěla pod GPL kód, který prohlašuje za…

18. 8. 2004 9:36

Gloklaw o útocích SCO

Zajímavý článek vyšel na Groklawu. Samozřejmě se opět točí okolo SCO, ale tentokrát je to téměř osobní, jedná se o útoky SCO proti Groklawu.

13. 8. 2004 12:02

Zvedne SCO cenu linuxových licencí?

SCO může zvednout cenu „linuxových licencí.“ Tato pohrůžka má zřejmě přimět více firem k jejich nákupu – kdo nekoupí levně teď, draze zaplatí později.

12. 8. 2004 9:54

SCO kuje pikle se značkou UNIX

Jak se zdá, SCO zase kuje nějaké pikle. Tentokrát se jedná o registraci značky UNIX System Laboratories, což by na první pohled mohl být další pokus, jak mlžit historii Unixu.

30. 7. 2004 12:50

BayStar se zbavila podílů v SCO

Investiční firma BayStar se s SCO dohodla na výkupu svých podílů.

2. 6. 2004 13:39

M. Szulik z Red Hatu o obchodu a SCO

Matt Szulik (Red Hat CEO) hovořil (nejen) o obchodu a SCO.

2. 6. 2004 13:17

Red Hat posiluje pravníkem od IBM

Red Hat vylepšuje svůj arzenál, když si do bitvy s SCO najal top právníka od IBM.

18. 5. 2004 12:11

Šéf SCO nenáviděn víc než Bill Gates

O tom, že Darl McBride, šéf SCO, zřejmě v nenáviděnosti již překonává Billa Gatese, píše LinuxInsider.

5. 2. 2004 11:01

UnitedLinux potichu pohřben

Potichu byl pohřben ambiciozní projekt UnitedLinux, za kterým stály firmy SCO (dříve Caldera), Conectiva, SuSE Linux (nyní divize Novell) a Turbolinux. UnitedLinux měl být distribucí pro enterprise nasazení a měl konkurovat hlavně Red Hatu…

26. 1. 2004 22:12

Rozhovor se Stuartem Cohenem

Rozhovor nejen o SCO s vedoucím představitelem OSDL Stuartem Cohenem najdete na News.com.

21. 1. 2004 21:38

SCO žaluje Novell

SCO žaluje Novell, překvapuje to někoho? :) (Upozornil Michal Schmidt.)

21. 1. 2004 10:34

Web SCO klekl pod tíhou DDoS

Zase jedna dobrá zpráva :) Server všemi milované firmy SCO podlehl DDoS útoku. Více Netcraft, upozornil Jan Poslušný.

11. 12. 2003 12:44

SCO zaútočí na GPL

V článku na CNET.com se dočtete, že SCO se rozhodlo zaútočit přímo na GPL.

29. 10. 2003 19:14

Spanilá jízda SCO dostala injekci

Společnost BayStar Capital zainvestovala 50 milionů dolarů do firmy SCO. Pro SCO je to samozřejmě obrovské terno nebo jim to alespoň poskytne významné zdroje pro jejich „spanilou“ jízdu (tisková zpráva, výtažek na Slashdotu).

17. 10. 2003 10:22

Změny kódu provedené firmou SGI nestačí, říká SCO

Decentní výtažek z dalšího z mnoha zahraničních článků věnovaných kauze SCO vs. SGI.

Doba čtení: 1 minuta

Dopis SGI linuxové komunitě

V SGI zkoumali během léta kód Linuxu a zjistili, že se jim do něj opravdu zatoulalo pár věcí ze Systému V. I když se ukázalo, že v podstatě nejde o nic závažného, pro jistotu veškerý sporný kód odstranili, nebo na odstranění pracují. Závěrem se v dopise praví, že SGI pokračuje v podpoře Linuxu.

Doba čtení: 1 minuta

Stanovisko CZLUGu ke kauze SCO

Dne 5.8.2003 představila společnost SCO Group, Inc. (dále jen SCO) licenci SCO Intellectual Property License for Linux (dále jen Licence). Koupí Licence SCO umožňuje legalizaci používání Linuxu verze 2.4 a vyšší, neboť SCO se domnívá, že používání Linuxu bez zakoupení Licence je nelegální. Své počínání podpírá tvrzením, že Linux obsahuje kód, který pochází z dílny SCO, a který byl do Linuxu vložen v rozporu s licencí tohoto kódu.

Doba čtení: 1 minuta

SCO: GPL je nelegální!

SCO nepřestává překvapovat IT svět dalšímí šílenostmi. Naznačuje žaloba na nelegálnost GPL licence, že dalším spojencem SCO vs. ostatní svět by brzy mohla být také RIAA? Upozornil Marek Raida.

16. 8. 2003 11:50

SCO: Legalizujte si Linux

SCO oznámilo podmínky pro licencování Linuxu. Pokud tedy provozujete linuxové jádro 2.4 nebo vyšší a dáváte za pravdu firmě SCO, neměli byste si tuto možnost legalizace běhu Linuxu nechat ujít ;)

6. 8. 2003 9:44

Přes výhružky SCO Linux sílí

Poté, co SCO oslovilo 1500 nejvýzna­mějších světových firem se svým varováním ohledně používání GNU/Linuxu, očekávali analytici zpomalení migrace na Linux. Dle analýzy Netcraftu se to ovšem nestalo. Od vydání onoho prohlášení přešlo na GNU/Linux…

29. 7. 2003 9:07

SCO vs. Linux - analýza budoucího vývoje

Pro začátek trocha rekapitulace. Hospodářský výsledek SCO byl až donedávna ve ztrátě, a to po dlouhou dobu. Představenstvo SCO mělo v podstatě dvě možnosti, jak situaci řešit, buď společnost rovnou zavřít, nebo se pokusit o nějaký zoufalý krok. Evidentně zvolilo druhou možnost, z ekonomického hlediska jedině správnou.

Doba čtení: 2 minuty

SCO vlastní váš počítač

Na serveru BYTE.com vyšel další rozhovor s Chrisem Sontagem (víceprezident SCO) a myšlenky jím přednesené jsou velmi nečekané. Osobně doporučuji celý článek přečíst, stojí to za to. Pro ty línější :) či zaneprázdněnější přinášíme to podstatné v češtině.

Doba čtení: 2 minuty

Opakuje SCO staré chyby?

Zdroj blízký SCO, jenž hovořil anonymně, řekl časopisu eWEEK, že části linuxového jádra byly zkopírovány do vývojového stromu Unixu Systém V, a to bývalými či současnými zaměstnanci SCO.

Doba čtení: 2 minuty

Web SCO bězí na Linuxu

SCO varuje své zákazníky před používáním Linuxu, vyhrožuje žalobami na všechny strany, ale firemní web SCO si podle Netcraftu vesele běží právě na Linuxu.

13. 6. 2003 9:36

Okradlo SCO samo sebe?

Analytici tvrdí, že kód Linuxu, který si SCO nárokoje, opravdu vypadá stejně, především pak komentáře a poznámky vývojářů v něm. Objevuje se ale i stále více spekulací o tom, že SCO vlastně okradlo samo sebe a kód může pocházet přímo od SCO.

Doba čtení: 3 minuty

Novinky v kauze SCO vs. IBM

Novinky o případu SCO vs. IBM: Darl McBride nerozumí Linuxu je název článku Roblimo Millera. A právě toto nepochopení je důvodem současného sporu SCO proti IBM, tvrdí autor. Vedení SCO zvažuje oživení projektu Monterey. Pikantní je, že mezi…

9. 6. 2003 10:00

SCO stopla svůj německý web

SCO zavřelo v Německu své webové stránky. Jedná se o důsledek rozhodnutí soudu, který na SCO vydal předběžné opatření s cílem zamezit, aby SCO poškozovalo konkurenty nepodloženými tvrzeními, aby mátlo jejich zákazníky a poškozovalo reputaci…

7. 6. 2003 21:36

Kauza SCO ukazuje zranitelnosti Linuxu

Problémy se soudním sporem vyvolaným firmou SCOukazují na několik vážných zranitelných míst v pojetí vývoje Linuxu. Jak poukazují analýzy na MozillaQuestu, naskýtají se dvě zásadní otázky. Kdo nese zodpovědnost za právní a licenční čistotu kódu…

3. 6. 2003 10:31