Hlavní navigace

Seriál StarOffice 5.1

V téměř každém PC se zabydlel nějaký ten kancelářský balík nebo alespoň textový editor. StarOffice 5.1 (SO) vytvořená firmou Star Division patří mezi to lepší co může vaše PC potkat. Publicita kolem tohoto kancelářského balíku v poslední době nepochybně vzrostla. Může za to zcela jistě fakt, že firma Star Division byla odkoupena firmou Sun, která uvolnila její licenci i pro použití ve firmách zdarma.

StarOffice 5.1: Praxe: připomínky čtenářů - StarSchedule, StarBase

Přišlo mi několik e-mailů s dotazy a připomínkami k seriálu článků o SO. Doplňuji tedy sérii článků o SO podrobnějším popisem StarSchedule a krátkou zmínkou o databázích v SO.

18. 1. 2000 0:00
Doba čtení: 3 minuty

StarOffice 5.1: Praxe: grafika ve StarOffice a StarSchedule

Často se říká:" To nejlepší na konec". Ne jinak tomu bude i s naším seriálem o StarOffice :-). Ti kdo jej čtou pravidelně, jistě tuší, že tentokrát bude řeč o vynikajících možnostech SO při tvorbě grafiky a úplně na závěr se podíváme na plánovací kalendář StarSchedule.

6. 1. 2000 0:00
Doba čtení: 3 minuty

StarOffice 5.1: Praxe: tabulky ve StarOffice

Spousta uživatelů obzvláště ekonomického zaměření považuje tabulkový kalkulátor za "základní pracovní nástroj". Kolik práce může takový program ušetřit pochopí uživatel, zkusí-li opakující se výpočty, které dělal na kalkulačce, navést do tabulky. Po několika kliknutích na myš a zadání správného vzorce je výpočet zpravidla hotov. A to nemluvím o tvorbě grafů, které dokáží interpretovat zadaná data daleko názorněji než jakákoliv tabulka. Podívejme se tedy na druhý nejdůležitější program kancelářského balíku StarOffice tabulkový kalkulátor StarCalc.

18. 11. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

StarOffice 5.1: Praxe: texty ve StarOffice

Celek bývá většinou více než jeho jednotlivé části. Tato věta platí u SO dvojnásobně. Uživatel se při používání SO většinou nezajímá, jaký to program (modul) vlastně používá a může se v souladu s filosofií tvůrců SO soustředit jen na svoji práci. Dnes se zaměříme na zpracování, import a export textových dokumentů.

26. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

StarOffice 5.1: Praxe: čeština, komunikace

Kvalitní kancelářský balík je vždycky přínosem, ať už provozujete na svém počítači Windows nebo Linux. Myslím, že SO se dokáže se současnými nároky běžného uživatele vyrovnat velmi dobře. Dnes se podíváme na češtinu v SO a na schopnost SO využívat možnosti internetu.

18. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

StarOffice 5.1: Instalace a počeštění

Instalace mnoha programů na Linuxu bývá často prubířským kamenem trpělivosti jeho uživatelů. Bohužel díky dosavadní neexistenci plně počeštěné verze StarOffice5.1 (SO) je s instalací trochu více práce, než bychom si přáli. Odměnou je ovšem skvěle vybavený balík kancelářských aplikací, fungující na velmi stabilním operačním systému, za který nemusíte platit a nemusíte jej ani krást. Tak s chutí do toho :-).

5. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

StarOffice 5.1: Otázky a odpovědi

V téměř každém PC se zabydlel nějaký ten kancelářský balík nebo alespoň textový editor. StarOffice 5.1 (SO) vytvořená firmou Star Division patří mezi to lepší co může vaše PC potkat. Publicita kolem tohoto kancelářského balíku v poslední době nepochybně vzrostla. Může za to zcela jistě fakt, že firma Star Division byla odkoupena firmou Sun, která uvolnila její licenci i pro použití ve firmách zdarma. Na začátek seriálu o StarOffice uvádím několik otázek, které doufám budou zajímat každého začínajícího nebo potencionálního uživatele tohoto programu.

27. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty