Debian nabídne v expertním režimu podporu systemd-boot

4. 6. 2024

Sdílet

Debian Autor: Debian

Vývojář Debianu Luca Boccassi pracuje na podpoře systemd-boot místo klasického bootloaderu Grub. Existující patche implementují podporu v expertním režimu instalace a lze předpokládat, že postupem prací nakonec Debian tuto možnost jednoho dne nabídne i běžnému uživateli.

V tuto chvíli vedle samotného expertního režimu je potřeba ještě celou věc řádně otestovat, plus doplnit o podporu UEFI Secure Boot, pročež Grub je a i nadále bude výchozí volbou Debianu. Otázkou, na níž tak zatím neznáme odpověď, je i to, zdali podpora systemd-bootu bude běžně k dispozici už pro Debian 13.

Našli jste v článku chybu?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.