Hlavní navigace

Aktuální články

Co zajímavého na poli softwaru (2)

Týden utekl jako voda, tak se pojďme společně podívat, co nám přinesl v oblasti softwaru pro Linux.

25. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Linux - kde ho vzít?

Jak a kde sehnat Linux? Nejsme v Americe, takže na supermarket prozatím zapomeňte. Stále je ale dost možností jak ho bezproblémově získat bez větší námahy a finančních výdajů.

Doba čtení: 2 minuty

Za stahování jednodušší...

Asi každý z nás už někdy zažil ten pocit bezmoci a vzteku, když stahujete něco opravdu velikého a pár desítek bajtů před koncem vám náhle spadne spojení. Rovněž jste asi již slyšeli o programech jako je GetRight a nebo Go!zilla, jejichž cílem je zabránit podobným prudkým výkyvům vašeho krevního tlaku. Otázka však zní, existuje něco podobného i pro Linux?

23. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Linux v kanceláři? Proč ne?

Díky bouřlivé diskuzi v jedné konferenci jsem zjistil, že je stále obrovské množství lidí, kteří se domnívají, že Linux používá pár šílenců a ovládá ho pomocí příkazové řádky. Pokusím se toto vyvrátit.

22. 2. 1999 0:00
KDE
Doba čtení: 4 minuty

Mana

Recenze mailového a news klienta pro konzoli.

Doba čtení: 2 minuty

Humor a'la Linux

Malý výlet do světa linuxového humoru.

Doba čtení: 1 minuta

Co zajímavého na poli softwaru?

Podívejme se společně, co zajímavého se během několika posledních dní událo na poli software pro Linux...

17. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Heslo je heslo

Zvolit si dobré heslo k přístupu kamkoliv je tak trochu umění. Většina lidí pohybujících se po Internetu volbu hesla podceňuje a myslí si, že jeho data uložená kdesi na serveru nejsou pro nikoho zajímavá. Můžou se však jednoho dne divit. Třeba takový e-mail od vaší milenky v nesprávných rukou, může způsobit katastrofu :), nemluvě o různých obchodních tajemstvích, která rozhodně nepatří do rukou konkurence.

Doba čtení: 3 minuty

Cesta do hlubin linuxákovy duše

Mezi lidem nelinuxovým většinou převládá názor, že uživatelé Linuxu jsou ujetí a nebo přinejmenším divní. Za tu dobu, co se v tomto prostředí pohybuji mohu myslím říct, že jsem alespoň z nich některé celkem dobře poznal. Jací tedy my lidé od Linuxu jsme?

15. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kdo s kým na českém Internetu?

Ne, nebojte se, nepřeskočilo nám a nestal se z nás bulvár. Jen jsme se podívali na zoubek některým českým serverům a pokusili se zjistit jejich operační systém. Tedy kdo s Billem, kdo s Linusem a kdo s úplně někým jiným.

Doba čtení: 2 minuty

Proč je Živě samý otazník?

Již nějakou dobu jsem přemýšlel, proč se mi v mém Navigatoru na Linuxu zobrazují stránky Živě s otazníky poněkud nelogicky uprostřed vět. Na druhou stranu na Živě zavítám jenom příležitostně a tak jsem se tím nijak zvlášť netrápil. Nedávno jsem ovšem zjistil kdo v tom má prsty. Ano, pro změnu je to Microsoft.

Doba čtení: 1 minuta

Compaq bude opět na své počítače instalovat Communicator

Na počítače Compaq střední třídy se v tichosti vrátil Netscape Communicator, který je nyní nabízen současně s Microsoft Internet Explorerem. Oficiální vyjádření firmy Compaq je, že se jedná o reakci na přání zákazníků.

Doba čtení: 1 minuta

Jak vybírat hardware pro Linux?

Jednou z bolestí Linuxu je (nebo doufejme, že byl) absolutní nezájem ze strany výrobců hardwaru. Situace se sice pozvolna zlepšuje (spíše zásluhou šikovných lidí než výrobců), ale přesto je třeba být při výběru železa opatrný. Jak tedy nejlépe postupovat?

5. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 1 minuta

MP3 search made by Lycos

Popularita hudebního formátu MP3 stále roste a zdá se, že empétrojky už nikdo nezastaví (ani mamutí gramofonové firmy, které si myslí, že můžou vše). Svojí troškou do mlýna přispívá od nedávna i prohledávač Lycos - spustil totiž vlastní MP3 vyhledávač. A my jsme ho pro vás otestovali.

Doba čtení: 2 minuty

N@VA opět boduje (bohužel)

Internet je podle naší nejsledovanější televizní stanice zřejmě hlavně semeništěm pornografie, podhoubím pedofilie a rejdištěm teroristů.

Doba čtení: 2 minuty

První komerční hra pro Linux

Po vlně portací softwaru předních světových firem do prostředí Linuxu, přichází tato móda posledních měsíců i do herního průmyslu. První vlaštovkou je populární adventura Civilizace - tentokrát ve třetím pokračování s názvem Civilization: Call To Power.

Doba čtení: 1 minuta

Internetové nákupy pokračují – Yahoo kupuje Geocities!

Podle dobře informovaných zdrojů se chystá další velký obchod na Internetu – Yahoo chce získat populární free hosting server (umístění stránek zdarma) Geocities.

Doba čtení: 2 minuty

O co tady běží?

Na těchto stránkách se budete setkávat hlavně s články o Internetu, Linuxu a informačních technologiích. A protože chceme předejít individuálním dotazům, odpovíme na několik otázek touto cestou.

Doba čtení: 2 minuty