Hlavní navigace

Instalujeme Linux - postřehy uživatele

Chtěl bych v tomto článku napsat o některých problémech a poznatcích, které mě a mé přátele provázeli (a mnohdy stále ještě provázejí) při instalaci OS Linux. Odborníky na tento systém bych chtěl požádat o trochu shovívavosti, neboť všichni jejichž poznatky zde budu popisovat jsou v Linuxu (někteří i v Unixu) naprostými začátečníky.

16. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

GNOME

GNOME byl rozhodně jeden z nejočekávanějších projektů poslední doby. Zvlášť poté, co se vývojáři na poměrně dlouho dobu odmlčeli s vydáváním pre verzí a tak pěkně napínali naši zvědavost. Splní tedy GNOME naše očekávání?

15. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Co nového na poli softwaru (4)

Já už vážně nevím, co bych měl do téhle upoutávky napsat :) Zkrátka zase je tu softwarový přehled za uplynulý týden, tak hurá na něj.

12. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

ISP - postup Telecomu při prosazování I99 je nepřijatelný

Čeští ISP považují postup SPT Telecom a.s. při prosazování tarifu Internet 99 za nepřijatelný - Tisková zpráva

11. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak na dokumenty MS Office pod Linuxem?

Předevčírem jsem se na tomto místě zamýšlel nad situací, která panuje okolo výměny elektronických dokumentů. Při té příležitosti jsem slíbil článek o různých nástrojích, které by měly umožnit prohlížení dokumentů vytvořených v programech M$ Office na Linuxu. Jaké tedy vlastně máme možnosti?

Doba čtení: 5 minut

Porovnání tarifu Internet99 a TELECOM99

Protože českým Internetem v posledních dnech a týdnech hýbe problém s (ne)zavedením tarifu Internet99, máme tu další názor našeho čtenáře k tomuto problému.

10. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

DOC, XLS a jiná osidla Microsoftu...

Každý už jistě zažil situaci, že obdržel dokument ve formátu, který nebyl schopen přečíst. Mohlo jít o ceník, kalkulaci nebo třeba jenom obyčejný dopis. A netýká se to zdaleka jenom uživatelů ne-microsoftích operačních systémů, ale i těch, kdo se "provinili" tím, že třeba zrovna nemají poslední verzi M$ Office. Situace, která momentálně existuje není dobrá pro nikoho z nás (pochopitelně vyjma Microsoft). Jak z toho ven?

Doba čtení: 2 minuty

Jak je to s operačním systémem městečka eCity?

Jsem rád, že čtenáři si na ROOTa rychle zvykli a posílají nám již své ohlasy. Dnes se chci věnovat jednomu z nich.

Doba čtení: 3 minuty

Co nového na poli softwaru (3)

Týden je zase pryč a je tedy na čase znovu nahlédnout do kuchyní a dílen autorů softwaru. Co se tedy za ten týden urodilo?

5. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Lidové noviny: UNIX je výrobce Linuxu

Ťukáte si na čelo? Já taky. Věřte nebo ne, ale toto opravdu napsaly Lidové noviny.

Doba čtení: 1 minuta

Spor o tarif Internet99 z pohledu uživatele

Hned v úvodu článku bych chtěl zdůraznit, že celý článek je pouze mým názorem a jsou v něm shrnuty mé pocity běžného uživatele Internetu. V tomto článku se v žádném případě nechci zastávat SPT Telecom.

Doba čtení: 2 minuty

eCity - trapas, blamáž, ostuda

Znáte eCity? Kdo by neznal, že? Po masivní reklamní kampani za statisíce korun nastal ten vysněný okamžik a ... velký trapas a ostuda.

Doba čtení: 5 minut

LinuxWorld Conference and Expo 1999

Jak možná víte, právě probíhá veletrh LinuxWorld Conference and Expo. Pokud budete mít náhodou cestu do San Jose, možná vám přijde vhod tento krátký přehled toho, kdo a co je na této největší linuxové akci na světě k vidění. No a pokud se do USA nechystáte, tak se alespoň dozvíte, o co přicházíte :)

2. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Co je LinSwap?

Jak jsme již informovali v pátek v sekci Krátce, existuje nový server na výměnu reklamních proužku (banneru), zaměřený pouze na Linux, FreeBSD, OpenSource projekty, GPL a podobně.

1. 3. 1999 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Jsou Windows 98 stabilnější?

Se stabilitou Windows to není nijak slavné, co si budeme povídat. Martin Patka se s námi podělil o své zkušenosti a pocity s provozem Windows 98 - nedopadlo to slavně, byť na jeho počítači před tím běhaly W95 i Linux několik měsíců bez problému.

Doba čtení: 1 minuta

SPT zahájil jednání s českými poskytovateli Internetu

Tisková zpráva: Praha 25.2.1999, 12.30 hod.

25. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Co zajímavého na poli softwaru (2)

Týden utekl jako voda, tak se pojďme společně podívat, co nám přinesl v oblasti softwaru pro Linux.

25. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Linux - kde ho vzít?

Jak a kde sehnat Linux? Nejsme v Americe, takže na supermarket prozatím zapomeňte. Stále je ale dost možností jak ho bezproblémově získat bez větší námahy a finančních výdajů.

Doba čtení: 2 minuty

Za stahování jednodušší...

Asi každý z nás už někdy zažil ten pocit bezmoci a vzteku, když stahujete něco opravdu velikého a pár desítek bajtů před koncem vám náhle spadne spojení. Rovněž jste asi již slyšeli o programech jako je GetRight a nebo Go!zilla, jejichž cílem je zabránit podobným prudkým výkyvům vašeho krevního tlaku. Otázka však zní, existuje něco podobného i pro Linux?

23. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Linux v kanceláři? Proč ne?

Díky bouřlivé diskuzi v jedné konferenci jsem zjistil, že je stále obrovské množství lidí, kteří se domnívají, že Linux používá pár šílenců a ovládá ho pomocí příkazové řádky. Pokusím se toto vyvrátit.

22. 2. 1999 0:00
KDE
Doba čtení: 4 minuty

Mana

Recenze mailového a news klienta pro konzoli.

Doba čtení: 2 minuty

Humor a'la Linux

Malý výlet do světa linuxového humoru.

Doba čtení: 1 minuta

Co zajímavého na poli softwaru?

Podívejme se společně, co zajímavého se během několika posledních dní událo na poli software pro Linux...

17. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Heslo je heslo

Zvolit si dobré heslo k přístupu kamkoliv je tak trochu umění. Většina lidí pohybujících se po Internetu volbu hesla podceňuje a myslí si, že jeho data uložená kdesi na serveru nejsou pro nikoho zajímavá. Můžou se však jednoho dne divit. Třeba takový e-mail od vaší milenky v nesprávných rukou, může způsobit katastrofu :), nemluvě o různých obchodních tajemstvích, která rozhodně nepatří do rukou konkurence.

Doba čtení: 3 minuty

Cesta do hlubin linuxákovy duše

Mezi lidem nelinuxovým většinou převládá názor, že uživatelé Linuxu jsou ujetí a nebo přinejmenším divní. Za tu dobu, co se v tomto prostředí pohybuji mohu myslím říct, že jsem alespoň z nich některé celkem dobře poznal. Jací tedy my lidé od Linuxu jsme?

15. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kdo s kým na českém Internetu?

Ne, nebojte se, nepřeskočilo nám a nestal se z nás bulvár. Jen jsme se podívali na zoubek některým českým serverům a pokusili se zjistit jejich operační systém. Tedy kdo s Billem, kdo s Linusem a kdo s úplně někým jiným.

Doba čtení: 2 minuty

Proč je Živě samý otazník?

Již nějakou dobu jsem přemýšlel, proč se mi v mém Navigatoru na Linuxu zobrazují stránky Živě s otazníky poněkud nelogicky uprostřed vět. Na druhou stranu na Živě zavítám jenom příležitostně a tak jsem se tím nijak zvlášť netrápil. Nedávno jsem ovšem zjistil kdo v tom má prsty. Ano, pro změnu je to Microsoft.

Doba čtení: 1 minuta

Compaq bude opět na své počítače instalovat Communicator

Na počítače Compaq střední třídy se v tichosti vrátil Netscape Communicator, který je nyní nabízen současně s Microsoft Internet Explorerem. Oficiální vyjádření firmy Compaq je, že se jedná o reakci na přání zákazníků.

Doba čtení: 1 minuta

Jak vybírat hardware pro Linux?

Jednou z bolestí Linuxu je (nebo doufejme, že byl) absolutní nezájem ze strany výrobců hardwaru. Situace se sice pozvolna zlepšuje (spíše zásluhou šikovných lidí než výrobců), ale přesto je třeba být při výběru železa opatrný. Jak tedy nejlépe postupovat?

5. 2. 1999 0:00
Doba čtení: 1 minuta

MP3 search made by Lycos

Popularita hudebního formátu MP3 stále roste a zdá se, že empétrojky už nikdo nezastaví (ani mamutí gramofonové firmy, které si myslí, že můžou vše). Svojí troškou do mlýna přispívá od nedávna i prohledávač Lycos - spustil totiž vlastní MP3 vyhledávač. A my jsme ho pro vás otestovali.

Doba čtení: 2 minuty

N@VA opět boduje (bohužel)

Internet je podle naší nejsledovanější televizní stanice zřejmě hlavně semeništěm pornografie, podhoubím pedofilie a rejdištěm teroristů.

Doba čtení: 2 minuty