Hlavní navigace

StarOffice 5.1: Praxe: čeština, komunikace

Kvalitní kancelářský balík je vždycky přínosem, ať už provozujete na svém počítači Windows nebo Linux. Myslím, že SO se dokáže se současnými nároky běžného uživatele vyrovnat velmi dobře. Dnes se podíváme na češtinu v SO a na schopnost SO využívat možnosti internetu.

18. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Softwarová sklizeň (15. 10. 1999)

Asi jste si všimli, že minulý týden Softwarová sklizeň nevyšla. Pokud jsem tím někomu způsobil psychickou újmu, prosím za prominutí. Snad si to dnes vynahradíte. Takže hurá na to, čeká Vás celkem 11 006 znaků, popisujících ty nejzajímavější aplikace, jaké se v poslední době vylíhly :)

15. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 7 minut

Varkon a GnomeCAD

Nároky na CAD program budou asi velmi různé. Určitě jiné bude mít nároky profesionální uživatel, jiné někdo kdo potřebuje jen příležitostně vytvořit nějaký výkres. Jiné nároky bude mít architekt a jiné konstruktér. Myslím, že profesionál, který požaduje maximální komfort a produktivitu práce bude těžko hledat mezi sharewarovými nebo freewarovými programy. Uživatel, který potřebuje občas něco nakreslit si zase pravděpodobně nekoupí drahý a komplikovaný CAD systém. Dnes bych vám chtěl představit Varkon, který podle mého mínění dokáže svými funkcemi uspokojit i značně náročného uživatele.

14. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

FreeBSD ­ za tučňákem číhá démon

S rostoucí popularitou Linuxu roste popularita dalších spřízněných operačních systémů ­ jedním z nich je FreeBSD, který si dnes trochu podrobněji představíme.

Doba čtení: 10 minut

Star Portal - budoucnost softwaru?

Byl jsem pozván na tiskovou konferenci, která je součástí road show předvádějící technologii Star Portal po celé Evropě. Konference se zúčastnil i Marco Boerries, zakladatel Star Division, po nedávné akvizici ve službách společnosti Sun. Jedna z horkých novinek je obzvláště potěšující: počeštěný Star Office bude hotov v krátké době!

Doba čtení: 5 minut

Informace?

Každým okamžikem okolo nás proudí gigabajty informací. Dnešní doba je označována jako informační věk. Ale co to jsou vlastně informace a proč jsou pro nás tak důležité?

11. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jeden den Invexu

Ve středu jsme se i my přidali k davům lidí, kteří ve svých automobilech úspěšně ucpávali dálnici Praha-Brno v naději, že letošní Invex bude větší, lepší, barevnější, zábavnější či poučnější. Jak se tato očekávání naplnila?

Doba čtení: 5 minut

Nová verze služby Linux Hardware

Oznámení spuštění nové verze služby Linux Hardware

7. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 1 minuta

O. Neff: Upřímně nenávidím woknový Word

Dnes pokračuje náš nepravidelný seriál rozhovorů se známými osobnostmi českého Internetu. Mým hostem byl tentokrát Neviditelný pes - Ondřej Neff.

Doba čtení: 7 minut

Co přinese otevření Solarisu?

Nebývá zvykem, abychom se příliš věnovali aktivitám komerčních společností. Jednou z těch, které tato čest :) potkala, je Sun. Píšeme o něm v krátké době již podruhé. Čím si to zasloužil? Otevřením zdrojových kódů Solarisu.

6. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

StarOffice 5.1: Instalace a počeštění

Instalace mnoha programů na Linuxu bývá často prubířským kamenem trpělivosti jeho uživatelů. Bohužel díky dosavadní neexistenci plně počeštěné verze StarOffice5.1 (SO) je s instalací trochu více práce, než bychom si přáli. Odměnou je ovšem skvěle vybavený balík kancelářských aplikací, fungující na velmi stabilním operačním systému, za který nemusíte platit a nemusíte jej ani krást. Tak s chutí do toho :-).

5. 10. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Microsoft potvrdil nový virus...

A je to zase tady. Určitě jste již měli v posledních dnech tu čest, dostat e-mail začínající slovy jako náš dnešní nadpis. Hodíte ho do koše a za chvilku přijde další, pak další a další. Co dělat?

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (1. 10. 1999)

Přehled softwarového dění za poslední týden.

Doba čtení: 3 minuty

Inprise oznamuje podporu Linuxu

Společnost Inprise corporation oznamuje rozsáhlou podporu OS Linux. Tři významná tisková prohlášení firmy Inprise corporation.

30. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 6 minut

Inteligentní browser? Děkuji, nechci.

Co si budeme povídat, udělat stránku tak, aby rozumné vypadala ve všech prohlížecích (a jejich všech verzích) není žádná sranda a chce to určitou zkušenost. Nedávno jsem narazil na dva do oči bijící prohřešky některých 'webmasteru' a proto vznikl tento článek.

Doba čtení: 4 minuty

GPG - jak je to s licencí RSA?

Ve včerejším článku o GPG jsem vyslovil své pochybnosti o legálnosti použití patentovaného algoritmu RSA v tomto programu. Ozvalo se několik čtenářů, kteří mi mou tezi vyvraceli. A zdá se, že jsem se opravdu mýlil.

29. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Linux Hall představuje možnosti volného operačního systému

V pavilonu G2 brněnského výstaviště proběhne ve středu 6. 10. 1999 pod názvem Linux Hall pásmo přednášek na téma implementace Linuxu. Pořadatelem jsou Brněnské veletrhy a výstavy (BVV) ve spolupráci s týdeníkem Computerworld.

28. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Úvod do GPG

Před několika týdny vyšla verze 1.0 programu GNU Privacy Guard (GPG), který si klade za cíl vytvořit plnohodnotnou alternativu ke komerčnímu šifrovacímu řešení Pretty Good Privacy (PGP). Jelikož ochrana citlivých dat je stále aktuálnější, nebude jistě na škodu menší úvod do používání tohoto programu.

28. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 5 minut

StarOffice 5.1: Otázky a odpovědi

V téměř každém PC se zabydlel nějaký ten kancelářský balík nebo alespoň textový editor. StarOffice 5.1 (SO) vytvořená firmou Star Division patří mezi to lepší co může vaše PC potkat. Publicita kolem tohoto kancelářského balíku v poslední době nepochybně vzrostla. Může za to zcela jistě fakt, že firma Star Division byla odkoupena firmou Sun, která uvolnila její licenci i pro použití ve firmách zdarma. Na začátek seriálu o StarOffice uvádím několik otázek, které doufám budou zajímat každého začínajícího nebo potencionálního uživatele tohoto programu.

27. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Softwarová sklizeň (24. 9. 1999)

Pravidelný přehled nového softwaru pro un*xy.

24. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Gnome-o-phone

Komunikace pomocí emailu nebo messengerů, jako je třeba ICQ, rozhodně neuspokojuje komunikační potřeby mnoha lidí. Přece jenom, psané slovo je poměrně neosobní. Na výměnu video signálu přes Internet je asi ještě brzy, ale hlasová komunikace, to je něco jiného.

23. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Oficiální mirror MySql v ČR

Tisková zpráva k zřízení oficiálního mirroru MySQL v České Republice.

22. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Centrum.cz vylétlo mezi největší servery českého internetu

Tisková zpráva Centrum.cz k auditu návštěvnosti serverů prováděném společností DCCI.

22. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Šifrování souborů snadno a rychle

Společnost Jetico uvedla na trh produkt se sebevědomým názvem BestCrypt, který slouží k transparentní práci se zašifrovanými soubory. Poměrně čerstvou novinkou je linuxová verze, které jsme se podívali na zoubek.

Doba čtení: 5 minut

Veselá (?) příhoda s W98 Second Edition RC3

ROOT je server zaměřený primárně na Linux, ale nikdo nás nemůže nařknout z toho, že ignorujeme jiné platformy. Dnes se například budeme věnovat Windows 98.

Doba čtení: 4 minuty

Wšehochuť (20. 9. 1999)

V dnešní Wšehochuti navštívíme vůbec poprvé český web a také se podíváme někam, kde se dozvíte zajímavé informace o vývoji linuxového jádra.

20. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Softwarová sklizeň (17. 9. 1999)

(Ne)pravidelný přehled nových programů a skriptů a aplikací a ... a vůbec, pojďme rovnou na to!

17. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Segmentation fault. Core dumped.

S hláškou, kterou jsem si zapůjčil do nadpisu dnešního článku nebo s nějakou hodně podobnou se dříve nebo později setká snad každý, kdo pracuje s některým un*xem. Jádro nám tak oznamuje, že program zhavaroval. Někteří z nás propadají záchvatům zuřivosti, když ji vidí na svém monitoru, ale zoufalství není na místě. Programátor má totiž jisté prostředky, jak riziko pádu svého programu minimalizovat.

Doba čtení: 5 minut

Bezva odreagování - rozstřílejte kolegu na cucky :)

Dneska se opět ponoříme do světa zábavy na Linuxu. Řeč bude o 3D hře BZFLAG - tanková bitva.

15. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Šeptanda (14. 9. 1999)

Druhý díl občasníku Šeptanda, ve kterém komentujeme zajímavé události z poslední doby je zde.

14. 9. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Gimp 1.2 - jaký bude?

Včera (12. 9. 1999) vyšla nová verze programu GIMP 1.1.9. Jde o tzv. "feature freeze" verzi, což značí, že již nebudou přidávány nové funkce, ale pouze odlaďovány stávající. Pak se vývojová verze 1.1.9 přerodí ve stabilní verzi 1.2.0. Podívejme se tedy, jak bude verze 1.2.0 vypadat a co bude umět.

Doba čtení: 4 minuty