Hlavní navigace

KDE

Linux a KDE

Netrvalo dlouho a máme tu další knižní recenzi. Tentokrát se podíváme na knihu, která je určena naprostým začátečníkům v operačním systému Linux. Pomůže jim dostat se na slušnou uživatelskou úroveň a obeznámí je s používáním některých složitějších nástrojů jak v režimu příkazové řádky, tak i v grafickém uživatelském prostředí KDE.

Doba čtení: 4 minuty

Skipjack - Red Hat Linux 7.3 beta

Betaverze Red Hat Linuxu 7.3 s kódovým označením Skipjack je na světě. Obsahuje mimo jiné jádro 2.4.18, XFree86 4.2, KDE 3.0pre, GNOME 1.4 včetně programu Evolution nebo Mozillu 0.9.9. Stahovat můžete i z českého zrcadla.

24. 3. 2002 14:02

KDE 3.0 beta 2

Na světě je druhá betaverze KDE 3.0. Seznam změn a vylepšení je opět notně dlouhý, namátkou se můžete těšit třeba na víceklávesové zkratky (ve stylu Emacsu), vylepšenou podporu JavaScriptu v KHTML, podporu ShoutCast streamů či Winamp skinů…

13. 2. 2002 21:28

Český tým KDE představuje stránky czechia.kde.org

Český tým KDE a server Penguin.cz by rád představil nové lokalizované stránky zaměřené na podporu a propagaci prostředí KDE. Stránky czechia.kde.org jsou umístěny na serveru penguin.cz a jsou určeny pro všechny uživatele a příznivce desktopového prostředí KDE.

Doba čtení: 1 minuta

Instalace a ladění KDE

Pěkný dokument, který vysvětluje, jak tvořit a ladit balíky ze zdrojáků KDE 2.2.2, zejména pro Slackware, přinesl UserLocal. Větší část dokumentu je věnována nastavení instalaci a ladění KDE.

Slackware aktualizuje KDE a OpenSSH

Příznivce Slackwaru jistě potěší nový update aktuální verze obsahující například KDE 2.2.2 či OpenSSH 3.0.1p1. (Upozornil Znouza)

26. 11. 2001 10:03

Yellow Dog Linux 2.1

Na světě je nová verze Yellow Dog Linuxu 2.1. Mezi hlavní novinky patří použití jádra 2.4.10 coby výchozího (stále je ale na výběr i jádro 2.2.19), zařazení KDE 2.2.1, XFree86 4.1.0 nebo Mozilly 0.9.4. Zároveň je to první mě známá distribuce, která…

19. 10. 2001 9:57

Reaktivate - ActiveX pro Konqueror

Prohlížeč Konqueror je nyní schopen díky doplňku Reaktivate používat ActiveX komponenty. V praxi to znamená zejména dostupnost různých přehrávačů, které existují pouze pro Windows, i na un*xech. Na druhou stranu si nejsem jist, jestli bych si…

KGesture

Zkuste si nový způsob ovládání desktopu - žádné klikání, budoucnost patří gestům :)

Doba čtení: 1 minuta

Poštovní klienti: KMail

Dnešním dílem pokračuje seriál o emailových klientech pro Linux. Tentokrát se podíváme na KMail - grafický mailer z prostředí KDE.

Doba čtení: 3 minuty

Vychází nová stabilní verze KDE, předního prostředí pro Linux a ostatní Unixy

27. únor, 2001 (INTERNET). Tým KDE dnes oznámil vydání KDE 2.1, novou verzi svého mocného, modulárního a internetového prostředí pracovní plochy. KDE obsahuje Konqueror, prvotřídní webový prohlížeč, integrovaný jako součást uživatelsky přívětivé pracovní plochy; stejně jako KDevelop, pokročilé prostředí pro vývoj aplikací. Tato verze znamená další velký posun ve stabilitě, použitelnosti a je vhodná i pro průmyslové rozšíření. Tým KDE všem uživatelům doporučuje aktualizaci na KDE 2.1.

Doba čtení: 9 minut

KDE 2.1

Vyšla nová verze KDE 2.1. Vylepšení by měl doznat zejména Konqueror a KMail, součástí distribuce je nyní vývojové prostředí KDevelop a modulární přehrávač Noatun. Oficiální oznámení najdete zde a kompletní soupis změn tady.

27. 2. 2001 11:02

Filemanagery pro Linux (2)

Dnes si představíme, podle mne, velmi nadějný filemanager pro KDE 2.x KCommander, který má sice v současné verzi příliš chyb na to, aby se stal masově používaným, ale je jistě příslibem do budoucna.

Doba čtení: 3 minuty

Konqueror - jaký opravdu je?

Asi jsem nebyl sám, kdo se v nedávno vyšlém KDE 2.0, nejvíce těšil na Konqueror - browser, který předcházela poměrně dobrá pověst. Jaký tedy vlastně je?

Doba čtení: 3 minuty

Uvolněna nová verze prostředí KDE pro Linux

Právě vychází další generace hlavního prostředí pracovní plochy pro Linux(R) a ostatní Unixy (R)

Doba čtení: 9 minut

Jaké bude KDE 2.0?

Již delší dobu lze na ftp serveru projektu KDE (ftp.kde.org) zdarma stáhnout a vyzkoušet alfa nebo chcete-li pre verzi nového KDE. Stále se na různých zpravodajských serverech diskutuje o problému GNOME versus KDE. Jaký přístup zvítězí? Změní se něco po příchodu KDE 2.0?

Doba čtení: 5 minut

Phat Linux pro FAT

Vyšla nová verze distribuce Phat Linux, která je určena pro instalaci na stávající FAT/FAT32 diskový oddíl. Narozdíl od jiných podobných projektů však obsahuje téměř to samé, jako velké distribuce. Najdete zde mimo jiné XFree s KDE, Netscape…

10. 9. 1999 0:00

Jednoduché věci jsou geniální - zkuste Klipper

Léto a okurková sezóna je v plném proudu, blíží se konec světa :), Nova vysílá patnáct let staré 'trháky' a hlavní vysílací čas okupuje Esmeralda, další TV vysílá pouze na Václaváku... Kam ten svět spěje? Pevným bodem na českém Internetu i nadále zůstává ROOT, redakce se nerozdělila na dvě, na konec světa nevěříme a tak tu máme dnes tip na jednu užitečnost.

10. 8. 1999 0:00
KDE
Doba čtení: 2 minuty

KDE 1.1.1 - co nového?

Okolnosti mě přinutily k upgradu mých KDE na verzi 1.1.1. Co tedy tato nová verze oblíbeného grafického rozhraní přináší?

Doba čtení: 5 minut

Linux v kanceláři? Proč ne?

Díky bouřlivé diskuzi v jedné konferenci jsem zjistil, že je stále obrovské množství lidí, kteří se domnívají, že Linux používá pár šílenců a ovládá ho pomocí příkazové řádky. Pokusím se toto vyvrátit.

22. 2. 1999 0:00
KDE
Doba čtení: 4 minuty